Maddi Yardım

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek? Ne Anlama Gelir? SGK Emeklilik başvuru yapan bir çok kişinin karşına çıkan uayrılardan biride Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış yazısıdır. SGK Emeklilik başvuru yapmış kişilerin onaylanma sürecinde karşılaştığı Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek? sorusuna sizler için detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağım.

Özellikle EYT kapsamında bir çok kişinin emekli olması ile beraber karşına çıkan Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?, Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne zaman sonuçlanır, Sgk gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne Demek, Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne yapmalıyım ve Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış işleme alında sorularının cevabı yazımzıda.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

“SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış” ifadesi, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile yapılan işlemlerde ve yazışmalarda evrakın işleme alınmadan önce SGK gelen evrak dosyasına konulduğunu yada tam tersi olarak SGK tarafından işleme alınmadan önce bu dosyadan çıkarıldığını anlamına gelmektedir.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 2 farklı anlamına ifade edebilir. Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesi evrakın işleme alındığını ancaak reddedildiği yada tam tersi olarak incelenmek ve onaylanmak için bekleyen evrak olabilir.

Evrak için işlem yapılıp yapılmayacağı ve sonucu ait bilgi SGK kurum içinde yapılan yazışmaya bağlı olarak değişmektedir.

SGK Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek

SGK Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış ifedesi kısaca gelen evrak işleme alındığı anlamına gelmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip sistemine düşen evrak memurlar tarafından inceleme sürecine girdi demektir. SGK Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış ise evrak gelen evrak olarak işleme alınır. Ancak bu durum gelen evrağın red yada onay alacağı anlamına gelmez.

SGK ile olan yazışmalarında bir evrakın işleme alınmadan önce SGK gelen evrak dosyasına konulduğunu veya SGK tarafından işleme alınmadan önce bu dosyadan çıkarıldığını ifade eder.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Zaman Sonuçlanır

Özellikle EYT sürecinin başlaması ile beraber bir çok kişi emekllik başvurusu yaptıktan sonra DYS (Evrak Takibi) sorgulamasında Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Zaman Sonuçlanır sorusunun cevabını araştırmaktadır. Genelde işlem süreci yoğunluğa bağlı olarak 2 ay kadar sürmüştür. Ancak EYT yoğunluğunun azalması ile beraber bu süre 15 gün kadar sürebilir.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Yapmalıyım

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış ise bu aşamada sizin yapacağınız hiç bir işlem yoktur. DYS üzerinden süreci takip edip gelen evrak dosyasına kaldırılmış sürecinde evrak için verilecek sonucu beklemelisiniz.

DYS Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış

EYT kapsamında emeklilik emeklilik başvurusu yaptığınızda DYS üzerinden evrağınızın memurlar tarafından incelenmek için işleme alındığını anlayabilirsiniz. SGK tarafından kullanılan DYS evrak takip sistemidir.

DYS üzerinden evrak takibi için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sso-evrak-takip linke tıklayabilirsiniz.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış İşleme Alındı Ne Demek

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış İşleme Alındı Ne Demek sorusuna cevap vermek gerekirse Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış yani evrak işleme alınmış demek. Ancak işleme alınan evrak evrakın reddedildiği yada incelenmek için bekletildiği anlamına gelebilir. Gelen evrak dosyaları sadece işlem görecek evrak dosyalarıdır ve bu sayede daha sağlıklı işlem yapılmkatadır.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış İşlem Devam Ediyor anlamı çıkabileceği gibi incelenmek için bekleyen bir evrak olabilir. Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ise işleme alındığını görebilirsiniz.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış
Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Açıklama Tahsis Talebi Ne Demek

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Açıklama Tahsis Talebi DYS evrak takibi yaptığınızda göreceğiniz bir uyarıdır. Tahsis talebi no gelende emeklilik için verilen bir numaradır.

Emeklilik için gereken tüm şartları sağlayıp Sosyal Güvenlik Kurumu’na emeklilik dilekçesi verdiğinizde emeklilik tahsis talebi olarak sisteme geçer. Bu emeklilik için dilekçe verdiğiniz ve dilekçenizin SGK kayıtlarına girdiği anlamına gelir.

Gelen Evrak Beklemede Ne Demek

Gelen evrak beklemede SGK emeklilik başvurusu yada diğer işlemler için evrak verdiğinizde verdiğiniz evrakın halen işleme alınmadığı ve beklemede olduğunu anlamına gelir. Evrak bekleme sürecinden sonra hemen işleme alınır.

Gelen Evrak Kapandı Ne Demek

Gelen evrak kapandı sorusuna cevap vermek gerekirse verdiğiniz evrak için tüm işlemlerin tamamladığını evrak için sürecin bittiğini görürsünüz. Evrak SGK tarafından incelenip olumlu yada olumsuz olarak karara bağlanır. Eğere eğer olumsuz olarak kaptılırsa ayrı bi evrak ile tekrar başvuru yapmanız gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu