Belediye Yardımları

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu ve Başvuru Formu

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Başvuru Sorgulama 2024; İstanbul Büyükşehir Belediyesi maddi olarak zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmektedir.  Belediye ihtiyacı olan yakacak, gıda,  kıyafet,  fatura gibi bir-çok farklı alanda zor durumda olan vatandaşların sesi olmaktadır.

Belediye tarafından zor durumda olan vatandaşlara verilen yardımlardan biri de IBB Destek Paketi yardımıdır.

Aşağıdaki yazımızdan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen aile destek paketi ile ilgili merak edilen bütün soruların cevabı yer almaktadır.

İBB Aile Destek Paketi Nedir?

İBB tarafından verilen aile destek paketinin nedir? sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara aile destek paketi başlığı ile yardım yapmaktadır. Belediye tarafından geliri düşük zor durumda olan ailelere verilmektedir.

İBB tarafından verilen aile destek paketi yardımı hayırseverlerin bağışları sayesinde yapılmaktadır. Belediye yapılan bu yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaktadır. Aile destek paketi hane bazlı olarak verilmektedir. Hayırsever vatandaşlar 100 TL veya 250 TL olarak iki farklı şekilde bağış yapabilmektedir.

İBB Aile Destek Paketi Kimlere Verilir?

IBB Aile Destek paketinden zor durumda olduğu tespit edilen vatandaşlar faydalanmaktadır.  Büyükşehir Belediyesi yardımların gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelere verilmesi için başvuru yapan vatandaşlar hakkında detaylı araştırma yapmaktadır.

İBB Aile Destek paketinden faydalanmak isteyen vatandaşların İstanbul ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aile yardım askıda fatura maddi zorluk çeken kişilere hayır sever kişilerin yaptığı para yardımını İstanbul kart hesaplarına para olarak göndermektedir.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Aile Destek paketine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı hattını arayarak başvuru taleplerini ilgili birimlere iletebilmektedir. Bu hattı arayan vatandaşlara detaylı bilgi verilmektedir.

İBB aile sosyal destek paketine başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linkine tıklamanız gerekmektedir.

Linke tıkladıktan sonra “Online Yardım Başvuru” seçeneğine tıklamalısınız.

Sosyal yardım başvuru seçeneğine tıkladıktan sonra ise başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu dolduktan sonra yardım başvurunuz değerlendirilecektir.

İBB Askıda Fatura yardımı hakkında detaylı bilgi ve Askıya fatura bırakmak için İBB Askıda Fatura Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 yazısını okuyabilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvuru Şartları Nelerdir?

İBB aile sosyal destek paketinden faydalanmak isteyen vatandaşların İstanbul ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir. İstanbul ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar online olarak veya belediyeye bizzat giderek yaptığı başvurular değerlendirilecektir. Gerekli değerlendirmelerden sonra ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar yardımdan faydalanabilecektir.

İBB aile destek paketinden faydalanacak olan vatandaşların İstanbulkartı’nın olması gerekmektedir. Çünkü yardımlar bu karta yatırılacaktır.

Hanede yaşayan kişi başına düşen aylık gelir tutarının asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekmektedir.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu yapacak olan vatandaşlardan bazı evraklar talep edilmektedir. Başvuru sonrası sizden gelir belgesi ve kimlik bilgileriniz talep edilmektedir. İBB Aile destek paketi ve diğer belediyesi yardımlarında olduğu gibi sizden istenen evrakları belediyelerin sosyal yardımlaşma birimine teslim etmelisiniz.

İBB aile destek paketi başvurusu sonrası size evrakları nereye ve ne zamana kadar teslim edeceğiniz SMS ile bildirilecektir.

Belediye ile iletişime geçerek gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvuru Formu

İBB aile destek paketine başvuru yapacak olan vatandaşların doldurması gereken belgedir. Başvuru formunda ihtiyaç sahibi vatandaşların durumunu analiz edebilecek sorular bulunmaktadır. Bu soruların eksiksiz ve doğru cevaplanması aile destek paketi yardımından faydalanabilmesi için önemli bir unsurdur. Yapılan incelemeler sonucunda formda eksik veya yanlış bilgi verilirse başvurular değerlendirilmeyecektir.

İBB Aile destek paketi başvuru formu için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvuru Sorgulama

İBB aile destek paketi başvurusu yapan vatandaşlar tarafından başvuru sorgulamasının nasıl yapılacağı merak edilmektedir.

Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar https://askidafatura.ibb.gov.tr/aile-destek linkine tıklayarak sorgulama yapabilmektedir.  Başvuru sorgulaması yapacak olan vatandaşlar T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapabilir.

Belediyenin ALO 153 hattını arayarak yardım paketi sorgulaması yapılabilmektedir. Ayrıca internetten başvuru sorgulama için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama inkine tıklayarak başvuru sonucunu sorgulayabilirsiniz.

Sorgulama işlemi yapmadan önce başvuru tarihinden itibaren ortalama 15- 30 gün gibi bir süre geçmesini beklemelisiniz. Yoğunluğa göre bu süre değişiklik gösterebilmektedir.

Başvuru sonuçları yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara SMS olarak bildirilecektir.

İBB Aile Destek Paketi Yardımı Ne Kadar?

İBB aile destek paketi belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve hayırsever vatandaşlar arasında bağlantı sağlayan bir yardım kampanyasıdır. Bu kampanyanın tutarı 500 TL ve 1250 TL arasında değişmektedir.

İBB Aile Destek Paketi Ne Zaman Verilecek?

İBB aile destek paketinin ne zaman verileceği merak edilmektedir. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşların İstanbulkartı’na her ay düzenli olarak belirlenen tutar yüklenmektedir.

Yardımda bulunan kişi tarafından yardım edilecek olan kişiye otomatik olarak yönlendirme yapılmaktadır.

Eğer kartınıza bakiye yüklemesi yapılmazsa belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

3 Yorum

  1. Hastayım çalışma gücüm yoksulum erzak yardımı istiyorum.

  2. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz kiram birikti bakkala borcum birikti cocuklarima yetemiyorum lütfen yardım edin lütfen Allah rızası için çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık küçük çocuğumun ihtiyaçlarını bile alamıyorum evime hic birsey alamıyorum yetmiyor lütfen artık gücüm kalmadı tukendim

  3. Benim işim yok evim yok dorudürüs işimyok evkirami zorlanıyorum çok madulum ihtiyacımvar kızım Kayseri Erciyes üniversitesinde okuyor madidurmum yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo tablet alacak param yok evim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu