Belediye Yardımları

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; İlde ikamet etmekte olan ancak yoksulluk, hastalık, engellilik veya yaşlılık gibi nedenlerden yaşamını devam ettirmekte güçlük çekenler Karabük Belediyesi sosyal yardımları için adaydır. Yardım taleplerini Karabük Belediyesi yardım başvurusu ile ileten vatandaşlara farklı şekillerde destek eli uzatılmakta, bu çerçevede her ay yüzlerce haneye umut ışığı olunmaktadır.

Belediye’nin bu yardımları ve başvuru sürecini sizler için detaylandırdığımız yazımızda ise bu sürece dair tüm yanıtları bulabilirsiniz. Karabük Belediyesi gıda yardımı, Karabük Belediyesi maddi yardımı ve Karabük Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında tüm sorular yazımızda.

Karabük Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlar için geliştirdiği sosyal hizmet projeleriyle öne çıkan Karabük Belediyesi yardım başvurusu yapanlar için hem eşya hem malzeme hem nakit yardımında bulunabilir. Bu amaçla sosyal kartlar ve alışveriş çekleriyle halkın bütçesine destek olunabilmekte, ayni yardım kapsamında ise kurulan aş evlerinde dağıtılan yemeklere ek olarak her ay yüzlerce aileye kuru gıda paketleri verilmektedir.

Engelli ve hasta vatandaşlarına da çeşitli yardımlarda bulunan Belediye görevlileri, bu amaçla Karabük Belediyesi ve Karabük Eğitim Geliştirme Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen projelerle hizmet verir. Karabük Sosyal Yaşam Merkezinde yapılan temsili dağıtımlarla her sene engelli vatandaşlara ayni, nakdi ve çeşitli yardımlarda bulunulur. Bu yardımlar gereksinim halinde vatandaşlara yapılan ev ziyaretlerinde de verilebilir. Medikal cihazlar, hasta yatakları, tekerlekli sandalyelerin yanı sıra engelli öğrencilere verilen eğitim bursları da Karabük Belediyesi sosyal yardım türleri arasında dikkat çeker.

Eğitim Geliştirme Derneğimiz aracılığıyla her sene binlerce gence burs desteğinde bulunan Karabük Belediyesi burs imkanları da sunmakta, ilk öğretim ve ortaöğretim öğrencilerine ek olarak üniversiteli gençlere da katkı sağlanmaktadır.

Karabük Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Engellilere ve hastalara yaptığı yardımlarla öne çıkan Belediye, farklı kuruluşlarla girdiği iş birliği doğrultusunda tüm muhtaç ve yoksul vatandaşlara ulaşmaya çalışır. Şehit ve gazi yakınlarından öğrenim gören yoksul aile çocuklarına kadar pek çok vatandaşa yardımlarını ulaştıran Belediye için, yoksulluk içinde olan herkes yardım için adaydır.

İşini kaybedenler veya iş bulamayanlar destekler faydalanabileceği gibi yaşlı, bakıma muhtaç, kimsesiz, dul kadın, hasta veya engelli olanlar da Karabük Belediyesi yardımları için yetkililerle iletişime geçebilir. Durum incelemesi yapan görevliler hem kurum bütçesini hem kişinin yaşam koşullarını değerlendirerek özgün çerçevelerde yardım türüne ve miktarına karar vermektedir.

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye’ye yardımlarla ilgili başvuruda bulunmak ve bu başvuruları takip etmek için e-belediye sistemlerinden veya e-devlet kapısından faydalanabilir, böylece Belediye’ye gitmeye gereksinim duymadan da yardımlarınızı alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi ve kimlik numaranızı kullanarak giriş yapabileceğiniz ilgili adres https://www.turkiye.gov.tr/karabuk-belediyesi şeklindedir. Belediye’nin kendi sisteminde üyelik açmak ve bu yolla başvurmak isteyenler ise https://ebelediye.karabuk.bel.tr/ veya https://halklailiskiler.karabuk.bel.tr/uyelikgiris.asp linkini kullanabilirler.

Belediye’ye bizzat giderek Karabük Belediyesi yardım başvuru formu doldurabilirsiniz. Ancak yine yoğunluğu önlemenin yanında başvuruları daha sistematik şekilde almak için tercih edilen bir diğer kanal da telefon hatlarıdır. Çağrı merkezlerini arayarak ulaştığınız görevlilere ihtiyaçlarınızdan ve durumunuzdan bahsederek değerlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Karabük Belediyesi yardım başvurusu için inceleme yapan görevliler isteklerinizi almaya uygunluğunuza karar vermekte, size olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapmaktadır.

Karabük Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye’ye ulaşmanız ve herhangi bir başvuru yapmanız halinde öncelikle form doldurmanız gerekir. Karabük Belediyesi yardım başvuru formu hem başvuru sahibinin hem de sorumluluğunda olan diğer hane üyelerinin detaylı bilgilerini öğrenmek için düzenlenmiştir. Bu formda yer alan bilgilere göre yetkililer yerinde inceleme için iletişim geçerek evi ziyaret edebilir veya direkt olarak yardım teslimatı yapabilir. Formda yer alan tüm bilgiler kontrol edileceği için sürecin olumlu sonuçlanması adına tamamen doğru olmalarına önem verilmelidir.

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru için kullandığınız e-belediye veya e-devlet sayfalarından olduğu gibi, telefon numaralarından iletişime geçerek de Karabük Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler genel olarak 1 ay içerisinde sonuçlanmakta, bu süre yoğunluğa bağlı olarak değişmekte ve beklemeyi gerektirebilmektedir. Her durumda görevliler yardım adayı ile temasa geçmekte, ancak uzun süren değerlendirmeler hakkında bilgi almak için telefon hatları veya online web siteleri kullanılabilmektedir.

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Farklı numaraları kullanarak Belediye’ye ulaşmanız mümkün olmakta, 0370 424 35 24 ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne, 0370 415 77 93 ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne ulaşılmaktadır. 0501 078 78 78 ve 0501 178 78 78 numaraları ise yine iletişime 7 – 24 açık olan WhatsApp hatlarıdır. Bu numaraları uygulama üzerinden hem arama hem mesaj için kullanabilir, böylece merak ettiğiniz konularda bilgi alabilirsiniz.

Karabük Belediyesi Gıda Yardımı

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla muhtaç durumda olan vatandaşlara düzenli olarak aylık kumanya yardımında bulunan Karabük Belediyesi gıda yardımı ile her ay yüzlerce ailenin yüzünü güldürmektedir. İçerisinde temel besin malzemeleri yer alan bu kumanya paketleriyle sağlıklı beslenme imkanlarına ulaşılabilir ve mutfak harcamaları azaltılabilir. Ek olarak Ramazan aylarında kurulan aş evleri ise ihtiyaç sahibi olanların ücretsiz sıcak yemeğe olan erişimini kolaylaştırmaktadır.

Karabük Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Karabük Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusunda bulunmak için Karabük Vefa Sosyal Destek Hattı numarası olan 0370 415 25 85 arayabilirsiniz. Ayrıca Karabük Belediyesi gıda yardımında bulunmak için belediyenin sosyal yardımlaşma hizmetleri birimine bizzat başvuruda bulunabilirsiniz

Karabük Belediyesi Erzak Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Karabük Belediyesi her ay ortalama 300 aileye gıda yardımı kapsamında temek ihtiyaç gıda maddeleri vermektedir. Karabük Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi aileler verilen yardım kolisi almak için 444 21 78 numarasını arayabilir yada muhtarlıklara giderek yardım kolisi almak istediğinizi dile getirebilirsiniz.

Karabük Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu 

Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için en temel ihtiyaç öncelikli olarak hem kendilerinin hem de çocuklarının beslenmesinin düzenli yerine getirilmesidir. Belediyelerin hemen hepsinde olduğu gibi, Karabük Belediyesi yardım kolisi başvurusu ile gelir düzeyi yetersiz vatandaşların gıda ihtiyacı mümkün düzeyde giderilmektedir.

Karabük Beyaz Masa ile iletişime geçtiğinizde gıda yardımı talebinizi yapabilir ve başvurunuzu incelemeye bırakabilirsiniz. Aynı şekilde Karabük Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de bununla ilgili başvuru yapabileceğiniz, sormak istediklerinizin hızla cevabını alabileceğiniz birimlerdendir.

Karabük Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu 

Maddi sıkıntı yaşayanlar için maddi desteğin sağlanması günümüz koşullarında en gerekli ihtiyaçların başında geliyor. Yaşanılan zorlu süreçler nedeniyle işinden çıkarılmış, hasta, yaşlı ya da çalışması mümkün olmayan vatandaşların aileleriyle birlikte mağdur olmaması adına yardım kartı başvuruları belediyeler tarafından kabul edilmektedir.

Karabük Belediyesi yardım kartı başvurusu hizmeti vermemektedir ancak istek başvuruları da vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi göz önünde bulundurulduğu için kabul edilmektedir. Beyaz Masa ile iletişime geçtiğinizde yardım kartı isteğiniz değerlendirmeye alınmaktadır. İstek beyanınız ilgili birimlere kısa sürede ulaştırılır ve bu konuda yoğun talep varsa, bütçe ayarlaması yapılarak yardım kartları dağıtılır.

Karabük Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu 

Ekonomik anlamda küresel olarak yaşanan sıkıntılarla birlikte, ülkemizde de bu açıdan büyük sorunlar baş gösterdiği gerçeğiyle karşı karşıyayız. Maddi destek sağlayan belediyeler, vatandaşının üzerinden bu yükü almak için zaman zaman başvuruları kabul etmektedir. Karabük Belediyesi maddi yardım başvurusu, vatandaşların gelir düzeyleri göz önünde bulundurularak değerlendirilip, onaylanır.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Beyaz Masa bu maddi destek talebi için başvurulabilen birimler olarak çalışmalarını sürdürüyor. Başvuru merkezlerine gidip, eksiksiz evraklar görevlilere teslim edildiğinde bu talepler değerlendirme altına alınmaktadır.

Karabük Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu 

Çocukların ve bebeklerin gelişine katkı sağlayan en önemli besinlerden biri süt olduğu için, çocukların süte ihtiyaç duyduğu dönemlerde maddi açıdan süt alabilmekte yetersiz kalan ailelere yapılan süt yardımları son derece önemli diyebiliriz. Sağlıklı bir neslin yetişmesi için belediyelerin süt dağıtımı hizmeti söz konusu oluyor ancak Karabük Belediyesi süt dağıtımı konusunda geniş kapsamlı bir başvuru hizmeti sağlamıyor.

İstek başvuru yaptığınızda Karabük Belediyesi süt yardımı başvurusu yapabilmek de mümkün olabilmektedir. Beyaz Masa ile irtibata geçerek, bu konudaki talebinizi belirtebilirsiniz. Süt başvurusunda yoğun talep olması da süt dağıtımı için harekete geçilmesinde etkili oluyor.

Karabük Belediyesi Hoşgeldin Bebek Başvurusu

Karabük Belediyesi, yeni doğan bebekleri kutlamak ve ailelerine destek olmak amacıyla “Hoşgeldin Bebek” projesini hayata geçirdi. Bu proje kapsamında, Karabük’te ikamet eden ve 2024 yılı içinde doğum yapmış ailelere, çeşitli temel ihtiyaç malzemeleri içeren bir paket veriliyor.

Hoşgeldin Bebek paketi, bebeklerin ilk 6 ayda ihtiyaç duyabilecekleri temel ihtiyaç malzemelerini içeriyor. Pakette yer alan malzemeler şunlardır:

 • Bebek bezi (60 adet)
 • Bebek maması (4 adet)
 • Bebek şampuanı
 • Bebek losyonu
 • Bebek ıslak mendili
 • Bebek havlusu
 • Bebek bornozu
 • Bebek battaniyesi

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hoşgeldin Bebek paketi başvurusu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Karabük Belediyesi’nin internet sitesine gidin.
 • “Hoşgeldin Bebek Başvurusu” sayfasını açın.
 • Gerekli belgeleri yükleyin.
 • Başvuru formunu doldurun.
 • Başvuruyu gönderin.

Başvurularınız, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan başvuru sahiplerine paketler teslim edilecektir.

Karabük Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardımlarını alışveriş çekleri veya kartları şeklinde veren Belediye, kendisine geçim sıkıntısı çektiğini söyleyen vatandaşların bilgilerini inceleyerek nakit desteği sağlayabilir. Verilen yardıma vatandaşın ulaşabileceği en konforlu ve gizli şekilde ulaşması için farklı yardım araçları kullanılır. Karabük Belediyesi para yardımı için form doldurulması ve yetkililerin adresi ziyaret ederek karar vermesine yardımcı olmak gerekmektedir.

Karabük Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu 

Sosyal yardımların maddi durumu yeterli olmayan ailelerin ve vatandaşların yaralarını sarmada ne kadar önemli olduğu konusu tartışılmaz. Pek çok insanın iş yerlerini kapadığı, pek çok yerde üretimin durduğu bilinirken, hayatı daha kolaylaştırmak için çalışanlardan biri de Karabük kenti oluyor.

Karabük Belediyesi sosyal yardım başvurusu için iki tür yol söz konusu vardır diyebiliriz. Beyaz Masa çağrı merkezi ile iletişim kurabilir ve bu dönemde sağlığınızı koruyarak sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Karabük Sosyal Hizmetler Müdürlüğü çağrı merkezine ulaşarak sosyal yardım konusunda bilgi almak ve başvuru yapmak mümkündür. Gereken evrakları not alıp, sonrasında tamamlayarak başvurunuzu gerçekleştirebilir ve onaylandığında bu sürece dahil olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu