Maddi Yardım

Tek Seferlik Yardım Nedir? Başvurusu ve Başvuru Formu

Tek Seferlik Yardım Nedir? Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Maddi zolu çeken ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilen tek seferlik yardımı 1 defa ödenen para yardımlarından biridir. Afetzadeler başta olmak üzrere ekonomik zoluk çeken ailelere tek sefer ödenmektedir.

Tel seferlik yardımı daha önce sosyal yardımlar kişilere başvuru yapılmaldan verilirken ayrıca başvuru yapacak kişilerin başvuruları incelendikten sonra uygun görülmeleri halinde hesaplarına yatırılmaktadır.

Tek Seferlik Yardım Nedir?

Tek seferlik yardım Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvuru yapan ailelere tek sefer için ödenen sosyal yardımlardan biridir. E-Devlet üzerinden yada Sosyal Yardılaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile başvuru bulunan kişilere 2.000 TL ile 15.000 TL arasında ödeme yapılmkatadır.

Hane başına verilen tel seferlik yardımı dar gelirli muthaç ailelerin Ziraat Bankası hesaplarına yada PTT şuebeleri aracılığı ile ödenecektir.

Tek Seferlik Yardım Kimlere Verilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli muhtaç ailelere verilen tek sefer yardım aşağdaki kriterleri sağlayan kişilere öncelilikli olarak verilecektir.

  • Depremzedeler
  • Afetzedeler
  • Hane halkı geliri asgari ücretten düşük olan
  • Yaşadığı ev hasar gören
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alan

Tek Seferlik Yardım Başvurusu Nereye Yapılır?

Tek seferlik yardım başvurusu ikametgah adresinize yakın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘na bizzat kkimliğiniz ile giderek başvuru yapabileceğiniz gibi e-devlet üzerinden tek seferlik yardımı başvurmnaız mümkün.

Tek seferlik yardım başvurusu yapacak kişiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘na kimlikleri ile gittiklerinde tek seferlik yardım başvuru formunu doldurmaları yeterli olacaktır.

Tek Seferlik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tek seferlik yardım başvurusu ikametgah adresinize yakın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘na bizzat gidilerek yapılmaktadır. Ayrıca e-devlet üzerinden tek seferlik yardımına başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkine tıklayarak hmen online başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen tek seferlik yardım başvuru e-devlet üzerinden yapan kişiler tek seferlik yardım başvuru formunu doldurduktan sonra eğer depremzede iseler mutlaka açıklama kısmına depremzede olduklarına yazmaları gereklidir.

Tek Seferlik Yardım Başvuru Şartları

Tek seferlik yardım başvuru şartlarını taşıyan hanelere ödeme yapılacağı için mutlak gerekli şartları taşıyor olmanız gereklidir.

Tek seferlik yardım başvurusu şartları ise;

  • Her hangi bir geliri olmalaı
  • Sosyal güvencesinin bulunmaması
  • Depremzede ve afetzede olması
  • Çalışmayan ve kira oturanlar

Tek Seferlik Yardım Sorgulama

Tek seferlik yardım sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılmaktadır başvuru yapan kişiler başvuru sonuçlanırı sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirler.

Tek seferlik yardım başvuru sorgulama sonrası başvurusu onaylanan kişilere ödemeler 1 hafta içerisinde yapılmaktadır.

Tek Seferlik Yardım Nereden Alınır?

Tek seferlik yardım nerden alınır sorusuna cevap vermek gerekirse ödeme almaya hak kazanan kişiler ödemeler Ziraat Bankası aracılığı ile ödenmektedir. Ayrıca başvurusu esnasında IBAN bilgileri girin kişilerin ödemeleri banka hesaplarına otonatik olarak gönderilmektedir.

Tek Seferlik Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Tek seferlik yardım başvurusu sonuçları başvuru yapıldıktan sonraki 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru yaptıktan sonra 2 hafta içerisinde başvunuz değerlendirilip size e-devlet üzerinden bilgi verilecektir.

Tek Seferlik Yardım Devam Ediyor Ne Demek

Tek seferlik yardım başvurusu devam ediyor ne demek sorusuna cevap vermek gerekirse tek seferlik yardım başvurusu devam ediyor uyarısını e-devlet üzerinden görürseniz başvuru sürecinin devam ettiğini ve kısa bir süre sonunda olumlu/olumsuz olarak sonuçlanacağı anlamına gelmektedir.

Tek seferlik yardım devam ediyor uyarısı gördüğünüzde başvurunuzun halen incelem aşamasında olduğu için tekrar başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Tek Seferlik Yardım Nedir?
Tek Seferlik Yardım Nedir?

Tek Seferlik Yardım Teslim Edilebilir Ne Demek

Tek seferlik yardım teslim edilebilir ne demek sorusuna cevap vermek gerekirsi tek seferlik yardım başvurunuz onaylanadığını ve teslim edilebilir surumda olduğunu gösterir. Tek seferlik yardım teslim edilebilir ise bir sonraki aşamada tek seferlik yardım teslim edildi olarak yazar ve ödeme size gönderilir.

Tek seferlik yardım teslim edilebilir uyarısı ayrıca ödeme için bankaya gönderilme aşamasıdır.

Tek Seferlik Yardım E-Devlet Başvurusu

Tek seferlik yardım e-devlet üzerinden başvuruda bulunmak için başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Tek seferlik yardım e-devlet başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linke tıklayarak hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Tek Seferlik Yardım Grubu Ne Demek

Tek seferlik yardım grubu ne demek sorusuna cevap vermek gerekirse aile grubu adına yapıaln yardım türüdür. Tek seferlik olarak verilen bu yardımın içinde ayrıca varsa çocuk yardım parası ve kira yardımı desteği ödemeside yapılmaktadır.

Tek Seferlik Yardım Kaç Ay Verilecek

Tek seferlik yardım kaç ay verilecek soruusu bu ödemeyi alan kişiler tarafndan merak edilmektedir. Bir defaya mahsus olarak yapılan bu yardım tek sefer verilmektedir.

Tek Seferlik Yardım Ne Kadar

Tek seferlik yardım mikyarı gelir durumunuza ve hanede yaşayan kişiye bağlı olarak değişmesine karşın ödemeler 2.000 TL ile 15.000 TL arasında yapılmaktadır.

Tek Seferlik Yardım Ne Zaman Yatar?

Tek seferlik yardım ödemesi başvurunuz kabul edildikten sonra en geç 1 hafta içerisinde yapılmaktadır.

Bir Yorum

  1. Eşimden ayrı yaşıyorum boşanma mahkememiz devam ediyor 3 tane cocugum var ev hanımıyım evim kira hiç bir gelirimiz yoktur evimin kirasini ődeyemiyorum hiç kimse yardım etmiyor çok zor durumdayız lűtfen yardım edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu