Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar?

Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar? Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Ödenir? Üşümeyen çocuk kalmasının sloganı ile beraber Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bir çok belediye doğalgaz yardımı destek ödemeyi yapacağını duyurmuştur.

Sadece kış aylarında ödemesi planlanan doğalgaz yardımı ödemeleri 16 Kasım itibari ile başlamıştır. Toplamda 5 ay boyunca aylık olarak sosyal yardım kartlarına nakit olarak yüklenecektir. İlk ödemenin yapılması ile beraber bir çok kişi doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman yatar? ve Doğalgaz yardımı ne zaman yatar? sorularına cevap arayamaya başlamıştır.

İşte doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman yatar hakkında tüm detaylar.

Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Verilecek

Belediyelerin peş peşe yaptığı destek ödemeleri ve yardımları ile dar gelirli vatandaşlara bir çok yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlardan biride Doğalgaz yardımıdır. Kara kış destek paketi adı ile belediyeler tarafından açıklanan yardım paketi Ankara, İstanbul, İzmir ve bir çok belediye tarafından yapılmaya başlandı.

Doğalgaz yardımı onaylanan kişilere verilen doğalgaz yardımı belediyelerin dar gelirli vatandaşlara verdiği sosyal yardımı kartına yüklenmeye başlanmıştır.

Hane Başına verilen bu sosyal yardımı almak için her hangi bir gelirinizin olmaması ve sosyal güvencenizin bulunmaması gereklidir.

Doğalgaz Yardımı Ödemeleri Ne Zaman Yatar

Doğalgaz yardımı başvurusu onaylanan kişilere verilen bu yardım toplamda 4 ay olmak üzere kış aylarında aylık 500 TL olacak şekilde 2150 TL toplamda doğalgaz yardım desteği verilecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardımı 16 kasımda ilk ödemeyi yaptıktan sonra diğer ayların 16’sında ödemeye devam edecektir.

Doğalgaz yardımı ödemeleri Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat aylarından tüm başvurusu onaylanan kişilerin kartlarına yatırılacaktır.

Başkent Kart Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent doğalgaz yardımı ödemeleri bu kartlara aylık olarak yapılacaktır. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart doğalgaz yardımı ödemeleri Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat ayında olmak üzere aylık 500 TL olacak şekilde toplam 2150 ödemesi yapılacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL doğalgaz yardımı ödemeleri hakkında yaptığı açıklamada;

Ankara’da üşüyen çocuk kalmasın şiarıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Kara Kış Destek Paketi” kapsamında sosyal destek alan vatandaşlarımızın Başkent Kartlarına 16.11.2021 tarihinde 500 TL olmak üzere kış ayları boyunca toplamda 2150 TL yakacak desteği yatırılacaktır.

Vatandaşlarımız 16 Kasım itibariyle yatırılan tutarları sadece http://gazmatik.com.tr/ web sitesinde konumları bulunan Gaz Kiosklarından, doğalgaz faturası ödemek ya da kartlı sayaçlar için doğalgaz yüklemede kullanılabilecektir.

Kömür desteği alan vatandaşlarımız hariç diğer tüm sosyal destek alan vatandaşlarımızın Başkent Kartlarına 16 Kasım’da doğalgaz desteği yatırılacaktır.

Vatandaşlarımızın Abone bilgisi, Tc kimlik numarası girerek başvuru yapmalarına/düzeltmelerine gerek kalmamıştır.

Sizlere bu yazımızda Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar? Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Ödenir? ve Başkent Kart Doğalgaz Desteği Ödemeleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu