E-Devlet

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvurusu, Başvuru Formu ve Şartları

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvurusu, E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvuru Sorgulama, E-Devlet Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilir? E-Devlet Doğalgaz Yardımı Şartları, E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvuru Formu ve detayları yazımızda.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvurusu, Başvuru Formu ve Şartları; Havaların soğuması ile beraber bir çok kişi devlet tarafından yapılan doğalgaz yardımı başvurusu e-devlet üzerinden nasıl yapılır? sorusunu araştırmaktadır. Maddi zorluk çeken dar gelirli vatandaşlara verilen doğal yardımı ile kış aylarında ısınma giderlerini bütçenizi sarmadan ödeme imkanı bulabilirsiniz

E-Devlet doğalgaz yardım başvurusu yaptıktan sonra başvurunuz onaylanması halinde yüksek fatura gideriniz olmayacağı için özellikle dar gelirli vatandaşlar kapattıkları kombileri açarak ısınma sorununu çözmüş olacaktır. Günümüzde artık neredeyse bir çok evde kömür yerine doğalgaz ile ısınma yöntemi kullanıldığı için doğalgaz desteği geçen yıl itibari ile verilmeye başlandı. Evinizde doğalgaz yoksa kömür yardımı için Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

.Sizlere bu yazımızda E-Devlet doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet doğalgaz yardımı kimlere verilir? E-Devlet doğalgaz yardımı şartları ve E-Devlet doğalgaz yardımı ne kadar sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca bir çok belediye gibi Ankara Büyükşehir Belediyesi ısınma giderlerini karşılamakta zorlanan aileler destek olmak adına verdiği doğalgaz yardımı için Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu yazımızı inceleyebilirsiniz.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilir

Devlet tarafından dar gelirli vatandaşların faturalarında ödemesinde destek olmak adına verilen doğalgaz yardımı başvurusu maddi zorluk çeken dar gelirli vatandaşlar yapabilir. Her hangi bir sosyal güvencesi ve geliri bulunmayan dar gelirli kişiler bu yardımdan yararlanmaları mümkün.

Doğalgaz yardımı hanede yaşayan kişi sayısına göre belirlenen gelir durumuna bakılarak verilmektedir. 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlar gerekli şartları taşımaları halinde doğalgaz yardımından yaralanabilirler.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvuru Şartları

E-Devlet doğalgaz yardımı başvuru şartları hakkında bilgi vermek gerekirse bu sosyal yardım yararlanacak kişilerin her hangi bir sosyal güvencesi ve geliri bulunmaması gereklidir. Yardımdan yararlanmak için aranan şartlar ise;

  • Türk vatandaşı olması,
  • E-Devlet kapısı üzerinden başvuru yapması
  • 18 yaşından büyük olması
  • Her hangi bir sosyal güvencenin bulunmaması
  • Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması
  • Kişi başına düşen gelirin düşük olması
  • Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,
  • Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

E-Devlet doğalgaz yardımı e-devlet mobil uygulaması yada resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. İnternetten online doğalgaz yardımı başvurusu için turkiye.gov.tr sitesine giriş yapmanız ve aşağıda verdiğim adımları takip etmeniz gereklidir.

E-Devlet doğalgaz yardımı başvurusu yaptıktan sonra uygun görülen kişilere doğalgaz yardım desteği verilecektir. İşte adım adım e-devlet doğalgaz yardımı başvurusu.

İnternetten online olarak başvuruda bulunmak için turkiye.gov.tr adresine giriş adresine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

doğalgaz yardımı için e devlet giriş ekranı

Yukarıdaki gibi T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmelisiniz eğer şifreniz yoksa PTT şubelerinden yada diğer giriş yöntemlerini kullanabilirsiniz.

E-Devlet üzerinde online olarak doğalgaz yardımı başvurusu için giriş yaptıktan sonra “Sosyal Yardım” kısmına giriş yapmanız gereklidir.

e-devlet sosyal yardım

Arama kısmına direk olarak Sosyal Yardım yazarak yukarıdaki sayfaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti direk başvuru sayfasına ulaşmanız mümkün. Açılan sayfada “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazacaktır başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapacaksınız.

e-devlet doğalgaz yardımı başvuru ekranı

Karşınıza çıkacak ekranda hem doğalgaz yardımı başvuru yapabilir hem de Aile destek programı başvurunda bulunabilirsiniz. Üst köşede bulunan Yeni Başvuru linkine tıklayıp e-devlet doğalgaz yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

doğalgaz yardımı başvurusu e devletten

Açılan sayfada bulunan sözleşmeyi detaylı okuyup Kabul ve beyan ediyorum” kısmını işaretleyip “Başvur” linkine tıklayanız. Asla sözleşmeyi tam olarak okumadan bu adımı geçmeyiniz.

e-devlet başvurusu ekranı giriş bilgileri

Açılan sayfada sizden kişisel bilgiler olarak kimlik numaranız, adınız soyadınız, cep telefonunuz ve adresiniz istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gereklidir.

e-devlet iban bilgisi girme

Yukarıda ekran olduğu bir ekran çıkacak karşına burada ayrıca Aile Destek Programına başvuruda bulunabilirsiniz. Aile destek programına başvuruda bulunacaksınız bu kutucuğu işaretleyerek diğer adımları tamamlayın. Geliriniz olup olmadığı ve IBAN bilgilerinizi giriniz. IBAN mutlaka sizin adınıza olması gereklidir.

e-devlet yakacak yardımı

Bu kısmında sizden başka bir sosyal yardım alıp almadığınız bilgileri istenecektir. Ayrıca eviniz kira ise kira olup olmadığını ve hanede yaşayan kişi sayısı bilgisini giriniz. Evde yaşayan kişi sayısı kendiniz hariç olarak girmeniz gereklidir.

e-devlet yardım bilgileri

Bu kısma ise ise hanede yaşayan tüm kişilerin T.C. kimlik numaralarını yazmanız gereklidir. Ad Soyad ve telefon numarasını girdikten sonra her hangi bir gelirinizin olmadığını onaylamanız gereklidir.

e-devlet toplam gelir bilgisi

Aynı adreste yaşayan kişilerin toplam geliri, her hangi bir birikim olup olmadığı, engelli ve asker varsa bu bilgilerin girilmesi gereklidir. E-Devlet doğalgaz yardım başvurusu sırasında mutlaka bu bilgiler doğru olarak girilmelidir.

doğalgaz yardımı e-devlet

Başvuru işleminin bu adımında Evinizde yaşayan 65 yaş üstü birey varlığı, İlkokul ve ortaokul çağında çocuk olup olmadığı, 3 yaşından küçük çocuğa ilişkin bilgi, Öksüz/yetim çocuk bilgisi girilmelidir. E-Devlet doğalgaz yardımı başvurusunda bu bölümde çocuk sayısı önemli etkenlerden biridir.

e-devlet çocuk sayısı

Bu kısmında çoklu doğrum olup olmadı bilgini evet yada hayır olarak işaretleyin. Hande yaşayan kronik hasta varsa bu kısmı doldurunuz. Kronik hasta varsa hastalık bilgisini giriniz.

e-devlet doğalgaz yardımı kronik hasta bilgileri

Aynı evde yaşayan yaşam destek cihazına bağlı hasta varsa işaretleyin. Ayrıca aynı hanede yaşayan sağlık güvencesi olmayan birey varsa bu kısımda işaretleyin.

edevlet doğalgaz yardımı başvur

Son olarak hanede yaşayan hamile birey varsa işaretleyin. Aynı şekilde hanede bulunan dul kadın varsa bunu da girmeniz gereklidir. Açıklama kısmına doğalgaz yardımı almak istediğiniz belirtin. İşlemi sonlandırmak için Devam Et linkine tıklayarak işlemi tamamlayınız.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvuru Linki

E-Devlet doğalgaz yardımı başvuru linki ve E-Devlet doğalgaz yardımı başvuru ekranı için online olarak başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayabilirsiniz.

E-Devlet doğalgaz yardımı başvuru linkine tıklayarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetine başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Doğalgaz Yardımı E-Devlet Başvuru Formu

E-Devlet doğalgaz desteği yardımı başvuru formu e-devlet üzerinden doldurulmaktadır. Başvuru sayfasında bulunan formu mutlaka doğru ve gerçek bilgiler ile doldurmanız gereklidir. Başvuru sonrası formda verdiğiniz bilgilerin doğruluğu incelenerek size dönüş yapılacaktır.

Doğalgaz yardımı e-devlet başvuru formu hem sizin hemde hanede yaşayan kişilerin bilgileri, telefon numarası ve IBAN bilgileri talep edilir.

Doğalgaz Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvuru Sorgulama

E-Devlet doğalgaz yardımı başvuru sorgulama işlemi aynı şekilde e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra 7 gün ile 15 gün içerisinde başvurular sonuçlanmaktadır. Başvuru sonucu sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linke tıklayarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Ne Kadar

E-Devlet doğalgaz yardımı ne kadar sorusuna cevap vermek gerekirse yapılacak yardım iklim koşullarına göre il il değişiklik göstermektedir. Yapılacak doğalgaz yardımı 1500 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Devam Ediyor Mu

Doğalgaz yardımı her sene yapılan sosyal yardımlardan biridir. E-Devlet üzerinden başvurular devam etmekte ve değerlendirme sonucu uygun görülen hanelere bu yardım yapılmaktadır. Doğalgaz yardımı hangi tarihler arasında yatar merak ediyorsanız Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar yazımızı okuyabilirsiniz.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu E-Devlette Hata Veriyor

Çok sık karşılaşılan sorunlardan biride doğalgaz yardımı başvurusu e-devlette hata veriyor sorunudur. Oldukça fazla talep olduğundan bazı günler yoğunluğa bağlı olarak hata ile karşılaşabilirsiniz. Belli aralıklarla yada daha az başvurunun olduğu gece saatlerinden tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. E-Devlet doğalgaz yardımı başvuru yapamıyorum diyorsanız yoğunluktan dolayı sistem hatası alabilirsiniz.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı Devam Ediyor Ne Demek?

E-Devlet üzerinden doğalgaz yardımı başvuru sonucunu sorguladığınızda “Doğalgaz Yardımı Devam Ediyor” uyarısını görürseniz doğalgaz yardımının devam ettiğini ve gerekli şartları taşıdığınız anlamına gelir.

Doğalgaz Yardımı Kaç Ay Verilir

Doğalgaz yardımı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 3 ay arayla yılda iki defa yapılacaktır.

E-Devlet Doğalgaz Yardımı ile Fatura Ödeme

Doğalgaz yardımı başvuru yaptıktan başvurunuz onaylanırsa faturanızı ödemek için PTT şubesine gitmenize gerek yok. İnternetten online olarak e-devlet üzerinden doğalgaz yardımı ile doğalgaz faturanızı ödeyebilirsiniz.

Doğalgaz yardımı alan kişiler e-devlet üzerinden doğalgaz yardımı ile doğalgaz yardımını ödemek için E-Devlet Doğalgaz Yardımı ile Fatura Ödeme yazısını okuyabilirler. Hem adınızı çıkan doğalgaz yardım miktarını öğrenebilir hem de e-devlet üzerinden bu sayede faturanızı ödeyebilirsiniz.

Yakacak yardımı almak istiyorsanız Yakacak Yardımı Nedir? Şartları Nelerdir? Başvuru ve Sorgulama yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu