Yardım Kartı Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı 2024; Ekonomik yetersizlikler ve gelir eşitsizlikleri nedeniyle zor durumda olan ve kendisinin ya da ailesindeki sorumlusu olduğu diğer vatandaşların geçimini sağlayamayan vatandaşlar belediyelerin yardımları ile rahat bir nefes alabilmektedir. Özellikle maddi yardımlar yoğun bir talep almakta, bu yardımlardan biri de Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı olmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı başvurusu yapan ve bu imkandan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlar her ay belli miktarda bakiye ile bütçelerine destek almaktadır. Siz de Belediye’nin sunduğu bu imkanlar hakkında merak ettiklerinizi bu rehberimizde bulacaksınız.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nedir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü tarafından geçimini sağlayamadığı, gelirinin olmadığı veya gelirinin asgari yaşam standartlarını yakalamak için yetersiz kaldığı tespit edilen vatandaşlar Yardım Kartı almaktadır. Erzurum Belediyesi Yardım Kartı içerisinde yer alan bakiye miktarınca farklı marketlerden alışveriş yapılabilir. Kart yalnızca Güvendik Market şubelerinde geçerli olmakta, bu market zincirinin tüm bayilerinde gıda alışverişleri için kullanılabilmektedir.

Önceden gıda kolisi olarak yapılan gıda yardımlarının yerini tutması amaçlanan Erzurum Belediyesi Yardım Kartı ile bahsedilen market noktalarından istenen gıdalar alınabilmekte, bu uygulama özellikle Ramazan ayı öncesinde daha çok kişiye ulaşılmak için hızlandırılmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Yardıma muhtaç ve kimsesi olmayan vatandaşlara verilen Erzurum Belediyesi Yardım Kartı ilgili kurulun değerlendirmesi neticesinde dağıtılır. Engelliler, bakacak yakını olmayan yaşlı veya hastalar, afet ya da hastalık gibi nedenlerden iş kaybına uğrayanlar, eşinden ayrılan veya eşi vefat etmiş dul kadınlar, şehit ve gazi yakınları bu yardımlar için akla gelen ilk gruplar arasındadır. Ek olarak yoksulluk belgesi ile tasdiklenebilir durumda gelir yetersizliği içinde olanlar da Erzurum Belediyesi Yardım Kartı başvurusu yapabilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuruları almak için vatandaşlara pek çok farklı iletişim imkanı sunan Erzurum Belediyesi, tüm yardım kategorilerinde Beyaz Masa birimine ulaşılmasını talep etmektedir. Beyaz Masa yetkililerine telefon ederek durumu aktarmak ve kendileri adına form doldurularak başvurunun başlatılmasını talep etmek mümkündür.

Diğer bir seçenek ise Belediye’ye ait mail adresini veya web sitesinde yer online formu kullanarak başvuru yapmaktır. Her iki durumda da yetkililer en kısa sürede dönüş yapmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

İhtiyaç sahiplerinin başvuru yapmak için tuşlayabileceği telefon numarası 0442 344 12 18 şeklindedir. Ek olarak Hayır Çarşısı projesi hakkında bilgi almak isteyenler ise 0442 215 09 09 telefon numarasından görüşme sağlayabilir.

Beyaz Masa tarafından kontrolü sağlanan online formu doldurmak için https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html şeklindeki linke tıklanabilmekte, mail atarak Erzurum Belediyesi Yardım Kartı başvuru süreci hakkında bilgi almak isteyenlerse [email protected] adresine mail yazabilmektedir.

Yüz yüze görüşme sağlanan, yetkililerin ön başvuru sonrası talep ettiği belgeleri iletmek veya fiziksel olarak başvuru formu doldurmak isteyenlerse Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü birimini ziyaret edebilir.

BENZER KONULAR >>>>>>> Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Formu

Başvuru yapanların online veya yüz yüze görüşmeler sırasında öncelikle form doldurması, kendisinin ve hanesindekilerin nüfus bilgilerini, sonradan iletişime geçmek için gereken bilgileri ve hangi nedenlerden dolayı, hangi yardım türünü talep ettiğini bu formla aktarması istenir.

Erzurum Belediyesi Yardım Kartı form dahilinde belirtilen bilgilerin değerlendirilmesiyle birlikte verilir. Ancak bu bilgilerin pek çoğu sistemlerden kontrol edilebilmekte, herhangi bir yanlış beyan tüm sürecin olumsuz sonlanmasına neden olacağından temkinli ve özenli şekilde form doldurmak gerekmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Limit Ne Kadar?

Erzurum Belediyesi tarafından dağıtılan kartlar sabit olarak 150 TL içermektedir. Bu kartlar tek seferlik veya her ay bakiyesi yenilenecek şekilde verilebilir. 150 TL miktarınca harcamanın bölünerek ve farklı marketlerden, farklı zamanlarda yapılması mümkündür. Yalnızca gıda alımına açık olan bu karta ek, giysi, eşya gibi yardımları almak için Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı uygulamasına başvurulması gerekecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gıda Kartı

Geçen yıl başlanan gıda kartı yardımı her sene belediye tarafından belirlenen yada yardımda bulunan ailelere dağıtılmaktadır. Mutfak masrafına destek olmak için gıda yardım kartları başvurusu yapmak için bu linke https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html tıklayarak hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Gerekli Belgeler

Kimlik ve form gibi sabit belgelerle gerçekleştirilen Erzurum Belediyesi Yardım Kartı başvurusu yetkililerin gerekli görmesi halinde farklı belgeler gerektirebilir. Örneğin SGK döküm belgesi, sağlık raporu, yoksulluk belgesi gibi kişinin kartı almaya ihtiyaç duyduğunu ispatlar nitelikte belgelerin sunulması icap edebilir. Bu durumda görevliler başvuru sahibini bilgilendirmekte ve sürecin sonunda yeniden iletişime geçerek olumlu veya olumsuz geri dönüşte bulunmaktadır.

Siz de Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı hakkında edindiğiniz bilgiler doğrultusunda süreci daha iyi yönetebilir, doğru kanallara başvurarak önemli maddi desteklerden faydalanabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Gecinemiyorum hayat şartlar çok Zor onun için sizde yardım istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu