Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Şehir Kart Nedir? Nerelerde Kullanılır? Anlaşmalı Marketler

İzmir Şehir Kart Nedir? Nerelerde Kullanılır? Anlaşmalı Marketler 2024; İzmir Şehir Kart belediye tarafından dar gelirli muhtaç ailere verilen yardım kartlarından biridir. Düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere verilen İzmir Şehir Kartına her ay yüklenen yardım parası ile marketlerde gıda alışverişi yapma imkanı bulabilirsiniz.

İzmir Şehir Kartı aslında sosyal yardım kartı olarak bilinmektedir. İhtiyaç sahibi ailelere verilen şehir kartına gebe yardımı, beslenme çantası yardımı, doğalgaz yardımı ve para yardımı için belli dönemlerde bakiye yüklenir. Ayrıca bu kart sadece ihtiyaç sahibini değil esnafında yüzünü güldürmektedir.

Sizlere bu yazımzıda İzmir Şehir Kart Nedir? İzmir Şehir Kart Nerelerde Kullanılır? İzmir Şehir Kart Anlaşmalı Marketler ve İzmir Şehir Kart Bakiye Sorgulama hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

İzmir Şehir Kart Nedir?

İzmir Şehir Kart belediye tarafından dar gelirli muhtaç ailelere yapılan sosyal yardımlarından tek yerden kolay ve hızlı yapılanmasını sağlayan kartlardan biridir. Ayrıca İzmir Şehir kart ile ulaşım hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi para çekme ve yatırma gibi bankacılık işlemlerini yapmanıza imkan tanımaktadır.

İzmir Şehir Kart hem dar gelirli vatandaşların sosyal yardımlara hızlı ulaşmasını hemde yapılan anlaşmalar ile esnafın yüzünü güldürmektedir.

İzmir Şehir Kart Ne İşe Yarar?

Ön ödemeli kartlardan biri olan İzmir Şehir Kart Para Yatırma – Para Çekme – Harcama – Sosyal Yardım ödemeleri almak için kullanabilirsiniz. Ön ödemeli kart olan İzmir Şehir Kart ile POS cihazı olan tüm marketi bakkal, kırtasiye ve alış veriş merkezinde kullanımına uygundur.

İzmir Şehir Kart İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafındana yapılan Bayram ikramiyesi, erzak yardımı, kırtasiye yardımı, gıda yardımı, gebe yardımı ve beslenme desteği dahil tüm yardımarın tek yerden ödenmesini sağlamaktadır.

Kartınıza yüklenen tüm bakiyeyi her hangi bir kısıtlama olmadan pos cihazı olan her yerde kullanabilirsiniz.

İzmir Şehir Kart Kimlere Verilir?

İzmir Şehir Kart almak için her hangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Dileyen herkese İzmir Şehir Kart verilmektedir. Ancak düzenli olarak ayni ve nakdi yardım alan kişiler kartlarına tanımlanan tutarı kullanabilirler.

Sosyal yardım almaya uygun kişilere İzmir Şehir Kart bilgilerini belediye sosyal yardım birimine ilettikten sonra her ay belediyeden yardım almaya devam ederler.

İzmir sosyal yardım kartı kimlere verileceği hakkında detaylı bilgi için İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu yazısını okuyabilirsiniz.

İzmir Şehir Kart Başvuru Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İzmir Şehir Kart almak için her hangi bir şart bulunmamaktadır. Ancak İzmir Şehir Kart sahibi olan kişiler sosyal yardım almak için bazı şartları taşımaları gereklidir. İzmir il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli muhtaç ailelere hane halkı gelirinin sagari ücretin 3/1 oranın düşük olması ve her hangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması gereklidir.

Sosyal yardım alan kişilere belli dönemlerde bazı yardımlar yapılmaktadır. Kırtasiye yardımı aldığınızda bu yardım sadece kırtasiyelerde geçmektedir. Ancak nakdi para yardımı alırsanız bulun tüm bakkal yada marketlerde kullanabilirsiniz.

İzmir Şehir Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Şehir Kart başvurusu şimdilik internet üzerinden yapılmamaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler başvuru merkezlerine giderek bizzat başvuru yapabilirler. Ayrıca İzmir Şehir Kart başvuru ve başvuru işlemleri ile ilgili tüm sorularını HİM 153’ü arayabilirsiniz.

İzmir Şehir Kart Başvuru Formu

İzmir Şehir Kart başvurusu yapmak için başvuru merkezlerinden size verilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gereklidir. İzmir Şehir Kart sosyal yardım parası almak için ise Başvuru formuna sizden istenen kişisel bilgileri ve maddi durumunuzu eklemeniz gereklidir.

İzmir Şehir Kart Nereden Alınır

İzmir Şehir Kart belediye tarafından belirlenen merkezi birimlerden alınmaktadır. Sosyal yardım alan kişilere ise bu kart adreslerine teslim edilmektedir. İzmir Şehir Kart gelmeyen yada kartını alamayan kişiler HIM 153 numarasını arayarak kartları hakkında bilgi alabilirler.

İzmir Şehir Kart Bakiye Sorgulama

İzmir Şehir Kart size şifre ile beraber teslim edildiği için Tüm ATM’lerde kartın içerisinde bakiyeyi görme imkanınız vardır. Eğer kartınızın şifresini unutursanız bizimir.com web sitesine gierek hemen yeni şifre alabilirsiniz. Ayrıca sosyal yardım alan kişiler kartlarına bakiye yüklendiğini sorgulamak için POS cihazı olan maerketten yada bakkaldan sorgulayabilirler.

Kartınıza ait tüm bakiyeleri dilerseniz anlık görüntülemek için Bizizmir.com sitesine üye olmanız yeterlidir. Üyelik sonrası menüden Cüzdan seçimi yaparak kartınızı inceleyebilirsiniz.

İzmir Şehir Kart Hangi Marketlerde Geçerli

İzmir Şehir Kart hangi marketlerde geçerli? ve İzmir Şehir Kart nerelerde geçerli sorusu bir kişi tarafından merak edilmektedir. İzmir Şehir Kart İzmir içerisinde bulunan ve POS cihazı kullanan tüm iş yerlerinde geçerlidir. Banka kartı özelliği olduğu için kartı dilediğiniz yerde kullanma imkanınız bulunmaktadır.

İzmir Şehir Kartı Anlaşmalı Kırtasiyeler

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yapılan kırtasiye yardımı artık İzmir Şehir Kartlarına yükleneceği açıklanmıştır. Kart yüklenen kırtasiye yardımı bakiyesi sadece anlaşmalı kırtasiyeler ve bakkalrda geçmketedir ve Kırtasiye yardımı tutarı sadece kırtasiye malzemesi alımı için kullanılacaktır.

İzmir Şehir Kart anlaşmalı kırtasiyelerin lisyesine https://servisler.bizimpos.com/izmir_uye_isyerleri bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İzmir Şehir Kart Hangi Banka

İzmir Şehir Kart alt yapı desteği İş Bankası ile anlaşma sağlamkatadır. VISA özelliği olan bu kartı tüm banka ATM’lerinden kullanabilirsiniz.

İzmir Şehir Kartı Para Yükleme

İzmir Şehir Kartına dilediğiniz ATM üzerinden para yüklemesi yapabilirsiniz. IBAN numarası ile İzmir Şehir Kartına bakiye ve para yüklek için ise havale ve FAST ile gönderim yaparak yükleme yapmanız mümkün.

İzmir Şehir Kart Özellikleri

İzmir Şehir Kartın banka kartı ile hiç eksiği bulunmamaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere verilen İzmir Şehir kartına artık sosyal yardımlar daha kolay şekilde yüklenmektedir. İşte kartın özellikleri;

Sosyal Yardım Ödemleri

 • Ramazan ve Kurban bayramları öncesi nakit desteği
 • Gıda paketi desteği
 • İlk ve ortaöğretim öğrencilerine kırtasiye desteği
 • Üniversite öğrencilerine eğitim nakit desteği
 • Giysi, bot ve mont desteği
 • Yakacak desteği
 • Çölyak ve Fenilketönüri hastalarına gıda desteği
 • Bebek bezi ve mama desteği
 • Doğal afet destekleri bu kart üzerinden yapılacak

Bankacılık İşlemleri

 • Nakit çekme, yatırma
 • Online alışveriş
 • Bakiye ve ebeveyn kontrolü
 • 7/24 para transferi
 • QR – Temassız Ödeme özelliği Anlaşmalı işyerlerinde kullanım indirim/promosyon/para puan kazanımı
 • Sadece İzmir’de değil, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde kullanım özgürlüğü
 • Elektronik Cüzdan özelliğiyle İzmirim Karta yüklenen para, kullanıcılar tarafından yönetilebilir ve her noktada harcanabilir bir bakiye haline gelecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm sosyal yardımlara ulaşmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu linkine tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu