Sosyal Yardımlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu 2024; ABB Askıda fatura ile faturasını ödemede zorlanan kişilerin faturalarını ödeyerek maddi durumu kötü olan ailelere yardımda bulunabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen askıda fatura ile ister askıya fatura bırakabilir isterseniz ihtiyaç sahibi bir ailenin faturasını askıdan alabilirsiniz. Ankara tek yürek kampanyası kapsamında hayata geçirilen askıda fatura sayesinde 200 bin ailenin faturası ödenmiştir.

ABB Askıda fatura nedir? Askıya fatura nasıl bırakılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvurusu hakkında merak ettiğiniz bu konular yazımızda.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Nedir?

ABB askıda fatura Ankara İl sınırları içerisinde yaşayan maddi durumu kötü olan ihtiyaç sahibi ailelerin faturaları ödemek için devreye alınmış uygulamalardan biridir. İşini kaybetmiş ve her hangi bir geliri olmayan kişilerin faturaları hayır sever kişiler tarafından ödemesini sağlayan Askıda fatura başvurusunda bulunarak sizlerde ödeyemediğiniz faturaların ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura hayırseverleri ile Ankaraları buluşturun platformlardan biridir. Dar gelirli vatandaşlara askıya fatura bırakırken Hayırseverler ise askıda bulunan faturaları ödeyerek yardımlaşmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvurusu yapmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Direk Mavi Masa ALO 153 numarasını arayarak başvuruda bulunabileceğiniz gibi Başkent Mobil uygulamasını telefonunuza indirip başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvuru yollarından biride belediyenin resmi sitesine giriş yaparak askıya fatura bırakmaktadır. Askıya bırakılan faturalar hayır sever kişiler tarafından ödenecektir.

ABB askıda fatura kampanyası olan Ankara İçin Tek Yürek kapsamında askıya fatura bırakmak için https://www.ankaratekyurek.com/ linkine tıklayarak hemen askıya fatura bırakabilirsiniz.

ABB Askıda Fatura Kimler Başvuruda Bulunabilir

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahipleriyle hayırseverler arasında köprü görevi görmek için devreye aldığı askıda fatura kampanyası Ankara il sınırları içerisinde yaşayan kişiler başvuruda bulunabilir. Her hangi bir geliri olmayan, faturalarını ödeme zorluk kişilerin yanında işini kaybetmiş kişiler askıya fatura bırakabilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvurusunda bulunduktan sonra faturanız askıya çıkarak ödenmesi için sıraya alınacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura sorgulama için https://www.ankaratekyurek.com/ sitesine giriş yaparak faturanızın ödenip ödenmediğini sorgulayabilirsiniz. Ayrıca askıda olan fatura ödendikten sonra faturanızın ödendiği size SMS ile bildirilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Ödemesi

Ankara Büyükşehir  Belediyesi askıda fatura ödemesi için belediyenin resmi sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak listeden istediğiniz borcu ödeme imkanı bulabilirsiniz. Askıda fatura listesi için https://suver.aski.gov.tr/FaturaListesi.aspx linke tıklayarak fatura ödeme listesinden dilediğiniz faturayı askıdan alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura ile bir çok fatura çeşidi için ödeme yapabileceğiniz gibi askıda faturaya gıda kolisi ve erzak yardımı yapabilirsiniz.

Askıda fatura yapabileceğiniz yardım çeşitleri ise;

Afiyet Ver!

Gıda desteği talebinde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Başkent Market desteğiyle belediyemizce özel olarak hazırlanan yardım kolilerinden sipariş verebilir, kendilerini sevindirebilirsiniz.

El Ver!

Sistemimize başvuru yapmış ve veri tabanımızda kayıtlı olup, COVID-19 salgın sürecinde işini kaybeden veya işyerini kapatmak zorunda kalan vatandaşlarımıza direkt olarak nakit yardımı yapabilirsiniz!

Bilet Ver!

Belediyemiz tarafından belirlenmiş olan ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin Ankara Kart’larına yükleme yaparak kendilerini sevindirebilirsiniz… Unutmayalım ki, Ankara memur ve öğrenci şehridir.

Su Ver!

Sosyal yardım almakta olan veya Covid-19 pandemi sürecinde yaşadıkları zorluklarından dolayı ödeme zorluğu çeken ve/veya sayaçları kapalı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın borcunu ödeyebilirsiniz.

İftar Ver

Ankara’yı aşarak Türkiye çapında bir iyilik salgınına dönüşen “İftar Ver” kampanyamız 2024 yılı Ramazan ayında tüm ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam etmektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu


Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura İletişim Numarası

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura kampanyası kapsamında askıya fatura bırakmak yada sosyal yardım talebinde bulunmak için Mavi Masa ALO 153 destek hattı numarasını arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu