Güncel Konular

SED Başvuru Süreci Devam Ediyor Ne Demek? Kayıt Bulunmadı Ne Demek?

SED Başvuru Süreci Devam Ediyor Ne Demek? SED Yardımı Başvurunuz Değerlendirmeye Alındı Ne Demek? SED Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi Ne Demek? SED Yardımı Kayıt Bulunamadı Ne Demek? SED Başvurunuz Olumlu Değerlendirildi Ne Demek? sorularının cevabı yazımızda.

SES Başvuru Süreci Devam Ediyor ve Kayıt Bulunmadı Ne Demek? 2024: Bir çok kişi e-devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra başvuru sonucu sorgulamak istediklerinden sed yardımı başvuru süreci devam ediyor uyarısı almaktadırlar.

Sed yardımı için başvuruda bulunduktan sonra başvurunuz incelemeye alınır. Bazı durumlarda sed yardımı başvuru sonrası inceleme süresi 1 aya kadar çıkabilir. Eğer başvuru yaptıktan sonra ilk 1 hafta içerisinde sed başvuru süreci devam ediyor uyarısı alırsanız başvurunuzun kabul edildiği ve inceleme sürecinin başladığını anlayabilirsiniz.

İlk olarak sed başvuru süreci devam ediyor uyarın çıkar daha sonrası karşınıza SED Yardımı Değerlendirmeye Alındı Ne Demek? uyarısı çıkar. Ancak bir çok kişi başvuru süreci devam ediyor v değerlendirme alındı ne anlama gelmekte merak etmektedir.

Sizlere sed yardımı başvuru yaptıktan sonra karşınıza bilgiler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Sed Yardımı Başvuru Süreci Devam Ediyor Ne Demek

Sed yardımı başvuru süreci devam ediyor ne demek sorusuna cevap vermek gerekirse SED yardımı başvuru yaptıktan sonra başvuru sürecinin başladığını ve başvurunuzun incelendiğini anlamına gelir eğer sed yardımı başvuru 1 aydan fazladır bu halde ise mutlaka Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvurunuzun 1 aydır başvuru sürci devam ediyor uyarısı verdiğini ve başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Başvurusunuz sonuçlanmadan yeni başvuru yapamazsınız başvurunuzun sonuçlanmıyorsa mutlaka Sosyal Yardımlaşma ile bizzat görüşmeniz gerekledir.

SED Yardımı Başvurunuz Değerlendirmeye Alındı Ne Demek?

Sed yardımı değerlendirme alındı ne demek sorusuna cevap vermek gerekirse sed yardımı değerlendirmeye alındı demek başvurunuzun kabul edildiği ancak hane gelir ve banka hesaplarınızın inceleneceği uygun görülmesi halinde ise sed yardımı alacağınız anlamına gelir.

Sed yardımı değerlendirme alındıktan sonra ortalama 1 hafta ile 2 hafta içerisinde inceleme yapılarak değerlendirme sonucu size yardım yapılıp yapılmayacağı bildirilecektir.

SED Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi Ne Demek

SED yardımı kapsamında olmadığınız değerlendirildi demek yapılan inceleme sonra SED yardımı almaya uygun olmadığınız anlamına gelir. Yapılan inceleme sonrası geliriniz ve mali durumunuzdan dolayı sed yardımınız olumlu olarak sonuçlandırılmadı demektir.

Sed hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi nedenlerinden en büyük banka hesap hareketleriniz ve hane geliriniz yüksek olmasından kaynaklanır. Eğer sed yardımınızdan yararlanmak istiyorsanız ve tekrar inceleme talebi istiyorsanız mutlaka Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfına bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

SED Yardımı Kayıt Bulunamadı Ne Demek

Sed yardımı başvurusu yapan kişilere başvurusu sonucunu sorguladıklarında SED yardımı kayıt bulunamadı uyarısı ile karşılaşmaktadırlar. Eğer sed yardımı başvurusu yaptıysanız başvurunuzun onaylanmadı yada sed yardımı alıyorsanız sed yardımın kesildiği anlamına gelir.

Bazne hiç bir sorun olmamasına karşın e-devlet üzerinden kontrol ettiğinizde sed yardımı kayıt bulunmadı hatası alıyorsanız mutlaka detaylı bilgi için ALO 144 sosyal yardım hattınız arayabilirsiniz.

SED Başvurunuz Olumlu Değerlendirildi Ne Demek

Sed yardımı başvurunuz olumlu değerlendirdi demek yaptığınız başvurunun kabul edildiği ve aylık olarak sed yardımı banka hesabına yapılacağı anlamına gelir.

SED yardımı başvurusu sonrası yapılan inceleme sonrası uygun görülen kişilerin yaptığı kontrollerde sed başvurusu olumlu değerlendirildi bilgisi görülür.

SED Yardımı Nedir? Nasıl Alınır? Başvuru Nasıl Yapılır?

SED Yardımı Hangi Hallerde Kesilir

SED Yardımı Yatan İller 2024

SED Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama

SED Yardımı E-Devlette Gözükmüyor

SED yardımı e-devlette görünmüyor ise mutlaka Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğer sed yardımı e-devlette görünmüyorsa ayrıca ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak sed yardımın kesilip kesilmediğiniz sorabilirsiniz.

Sed yardımı e-devlette görünmüyor sorunu çok sık karşılaşın sorunlarından biridir. E-devlet üzerinden bu şekilde bir uyarı görürseniz bu ayın ilk haftası sistem güncellenmesinden dolayı kaynaklanabilir. Sed yardımı e-devlette gözükmüyor yada çıkmıyorsa 1 yada 2 gün bekledikten sonra tekrar kontrol edebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda sed yardımı başvurusu sonrası yaşanan sorunlar ve uyarılar hakkında bilgi vermeye çalıştım.  Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

8 Yorum

 1. 2 ay oldu sed yardımına başvuruda bulundum halen başvuru süreci devam ediyor diyor bu ne anlama geliyor

 2. Sed basvurusu yaptim eve herhangibir kimse gelmedi veya kimse arayip bilgi vermesi fakat olumlu degerlendirilmistir yaziyir e devlette.Ama herhangibir odeme gelmedi onumuzdeki gunlerde yatarmi bilgi verirmisiniz?

 3. Sed yardımına başvurdum süreç devam ediyor diyor ama kayıt getirilemedi bu TC hakkında başvuru bulunmamaktadır diyo neden böyle bişey cikiyo anlamadım

 4. Sed yardımı için başvuru yaptım başvuru süreci devam ediyor diyor 144u arıyorum başvuru gözükmüyor diyor

 5. Adıyaman iline Kasım’da sed yardımı yattımı e devlet ten görünmüyor

  1. ndı yazıyor ama cevap gelmedi 2 aydan fazla oldu cvp nezaman gelir acaba

 6. SED Yardımına başvurmak istiyoruz.
  SED Yardımından faydalanabilirmiyiz.
  Gereğinin yapılmasını Saygılarımla Arz ederim.SELAMLAR

 7. 19 Temmuz’da başvurdum halâ devâm ediyor diyor olumlu yada olumsuz bişey yok 2 ay oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu