Belediye Yardımları

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara destek sağlamaktadır. Fakat belediyenin bütçesi bazı durumlarda yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle Ankara Büyükşehir Belediyesi, “6 milyon tek yürek olsun” dedi ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve yardımseverler arasında köprü görevi gördü.

Başlatılan kampanya ile Ankara sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların faturaları ödenecek, Ankara Kart’ına yükleme yapılacak, nakit para yardımı gibi bir çok yardımlar yapılacaktır.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Nedir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği yardımlarla halkının sesini duymayanlara ses olmaya, gözü görmeyenlere yol göstermeye devam etmektedir. Bütçesinin yetersiz kaldığı alanlarda ise yardımsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşları aynı platformda buluşmalarını sağlayacak “Ankara Tek Yürek” adında bir kampanya başlatmıştır.

Bu kampanya ile Ankara Büyükşehir Belediyesi 2024 yılında ulaşımını sağlayamayan, elektrik, su faturasını ödeyemeyen vatandaşlara  toplam 4,811,875TL tutarında yardım yapmıştır.

Kampanya ihtiyaç sahibi vatandaşlara farklı yardım desteğinde bulunabilmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarla köprü görevi yaparak yardımsever vatandaşlara aşağıdakiler gibi seslenmiştir.

Ankara Tek Yürek El Ver Kampanası Nedir?

Artan fiyatlara karşın ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan nakit yardımı desteğidir. 2020 – 2021 yılında el ver kampanyası kapsamında toplam 21.626.175 TL, 91.164 ihtiyaç sahibi vatandaşa nakit para yardımı yapılmıştır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ödenecek yardım tutarı 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak belirlenebilmektedir. https://ankaratekyurek.com/elver.php linke tıklayarak ödenecek yardım tutarını belirleyerek ihtiyacı olan vatandaşa destek sağlayabilirsiniz.

Ankara Tek Su Ver Kampanyası Nedir?

Covid 19 salgını ile insanların su tüketim ihtiyacı artmıştır. Bu nedenle Ankara Büyükşehir Belediyesi böyle bir durumda hiç kimsenin suyu kesilmeyecek dedi ve mağdur durumda olanların faturasını ödemek için yardım kampanyası başlattı.

Kampanya başladığı andan itibaren hayırsever vatandaşlar tarafından toplamda 13.724.050 TL tutarında 295.989 adet su faturası ödenmiştir.

Su ve kampanyasına destek vermek için yardım sever vatandaşların https://suver.aski.gov.tr/ linkine tıklaması gerekmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını görüntüleyebilir ve kendi bütçenize göre destekte bulunabilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Bilet Ver Kampanyası Nedir?

Zor durumda olan öğrencilerin bilet desteği sağlanmaktadır. https://biletver.ego.gov.tr/biletver/liste linkine tıklayarak sistemde tanımlı olan ihtiyaç sahibi öğrencilerin Ankara Kartı’na bakiye yüklemesi yapılacaktır.

2020-2021 yılında 1.116.173  TL toplamda 18.914 adet Ankara Kart bakiye yüklemesi yapılmıştır.

Ankara Tek Yürek Elektrik Faturası Öde Nedir?

Elektrik faturasını ödeyemeyen ailelerin elektrik faturasının ödenmesine yardımcı olmaktadır. https://ankaratekyurek.com/elektrik_ode.php linkine tıklayarak ihtiyaç sahibi vatandaşların gecelerini gündüze çevirebilirsiniz.

Ankara El Ver Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımlaşama köprüsü olarak devreye alınan Ankara Tek Yürek kampanyası kapsamında maddi zorluk çeken kişilere El Vermek için https://ankaratekyurek.com/elver.php linkine tıkladıktan sonra üst limit 500 TL olarak belirlenmiş olup; 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak 5 farklı yardım seçeneğinden size uygun olan yardım tutarını seçebilirsiniz. Sistem tarafından otomatik olarak belirlenen kişileri yaptığınız maddi yardım otomatik olarak belirlenip ulaşacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Ankara Tek Yürek kampanyası kapsamında para yardımı ve maddi yardım almak için başvuruda bulunamazsınız. Bu sayfadan https://ankaratekyurek.com/elver.php sadece hayır sever kişiler bağış yapmaktadır. Bağış yapan kişilerin yardımlarından yararlanmak için Başkent kart başvurusunda bulunmanız gereklidir.

Ankara El Ver yardım başvurusu sadece Sistemde kayıtlı olan ihtiyaç sahipleri 2024 tarihi itibariyle belediyenin veritabanında kayıtlı olan açlık sınırı altındaki ailelerdir. Her aile bu yardımdan 1 defa yararlanır. Para yardımı ala kişi tekrar başvuruda bulunmaz.

Ankara El Ver ve Ankara Tek Yürek başvurusu için bu https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ linke tıklayarak ilk olarak başkent kart sahibi olmalısınız.

Ankara Tek Yürek kampanyasından sadece Ankara Başkent kartı bulunan ve sosyal yardım alması uygun görülen ailelere yararlanabilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru hakkında detaylı bilgi için Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Tek Yürek kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye binasını ziyaret ederek başvuru yada ALO 153 destek hattını arayabilir.

Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşlar belediyenin resmi web sitesinden https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

Yardım başvurularından faydalanmak isteyen vatandaşların Başkent Kart için başvuru yapması gerekmektedir. Eğer Başkent Kart almaya hak kazanırsanız kart bilgileriniz Ankara Tek Yürek sistemine tanımlanacaktır. Bu sayede hayırsever vatandaşların yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu Kimlere Verilir?

Ankara Tek Yürek kampanyasından faydalanmak isteyen açlık sınırı altında  olması, ödeyemediği elektrik, su faturalarının bulunan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Ayrıca bu kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşların Ankara ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Engelli, çalışamayacak durumda olanlar, gazi ve şehit yakını aileleri ve kampanyadan önce Başkent Kart’ı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Yardım Başvurusu Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım başvurusunda bulunurken doldurması gereken belgedir.

Başvuru formunda yer alan kişisel bilgilerin, iletişim bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.  Formda yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından kontrol edilmektedir. Eğer yanlış bir beyanda bulunursanız belediye  tarafından yapılan herhangi bir yardımdan faydalanma şansınızı kaybedersiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tek yürek başvuru formu için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayarak başvuru formuna erişebilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Başvuru Formu Doldur

Ankara Tek Yürek başvuru formu doldur adımlarını yapmak için bir çok araştırma yapmaktadır. Ankara Tek Yürek yardım başvurusu için başvuru formu doldurmanız mümkün değildir. Ankara Tek Yürek yardım kampanyasından sadece Başkent Kart başvuru yapan kişiler yararlanabilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak için başvuru formu doldurduğunuzda yapılan inceleme sonrası uygun görülen ailelere belediyenin tüm yardımları yapılmaktadır. Ankara Tek Yürek, El Ver, Su Ver, Bilet Ver, Elektrik Faturası Desteği ve Doğal Gaz yardımlarından yararlanmak için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tek yürek kampanyasından faydalanıp faydalanamayacağı ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Yardımdan faydalanıp faydalanamayacağını merak eden vatandaşlar https://forms.ankara.bel.tr/elver-kontrol linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası, ad, soyad ve doğum tarihi bilgilerinin girerek sorgulama yapabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Ankara Tek Yürek Nakit Yardımı Başvurusu

Ankara Tek Yürek kampanyasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakit yardımı yapılabilmesi için “El Ver” seçeneğine tıklanmalıdır.

El ver seçeneğine tıkladıktan sonra ödenecek yardım tutarı 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak belirlenebilmektedir.  Ödenecek yardım tutarını belirledikten sonra kart belgilerinizi girerek ihtiyaç sahibi vatandaşın IBANI’na belirlediğiniz para yardımını gönderebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu ve Ankara Tek Yürek Başvuru Formu hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu