Maddi Yardım

Belediye Para Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

Belediye Para Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Ülkemizdeki dar gelirli ve yoksul vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlar yapan belediyelerimiz; 2024 yılında ve pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine para yardımı, erzak yardımı, giysi yardımı, eşya yardımı gibi sosyal yardımlar yapmaya devam ediyor.

Dar gelirli ve yoksul vatandaşlarımız, bağlı oldukları ilçe belediyesine ya da büyükşehir belediyesine gidip, burada sosyal yardım başvuru formu doldurarak, belediyenin para yardımı, yakacak yardımı, eşya yardımı vb. yardımlarına başvurabiliyorlar.

Bazı belediyeler ise başvuruları kendi resmi internet siteleri üzerinden online bir şekilde kabul ediyorlar.

Bu yazımızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız tarafından sıklıkla merak edilen belediye para yardımı nasıl alınır? Başvurusu nasıl yapılır? vb. soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Belediyeler Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Ülkemizdeki belediyeler tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak yapılan yardımları kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Belediyelerin para yardımından yararlanmak için her hangi bir gelirinizin ve sosyal güvencenin bulunmaması gereklidir. Ayrıca hane halkı geliri kişi başına düşen gelir asgari ücretin 3/1 oranından düşük olması gereklidir.

Belediyenin Verdiği Para Yardımı Nereye Yatar

Belediyeler tarafından dar gelirli muhtaç ailelere verilen düzenli para yardımı muhtaç ailelere verilen sosyal yardım kartına yatırılmaktadır. Birçok beleidye yardım paralarını ailelere teslim ettikleri yardım kartına yatırmaktadır.

Belediye Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyenin nakdi yardımına yani para yardımına başvurmak isteyen kişilerin bizzat belediyeye gitmeleri ve sosyal yardım başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar; sosyal yardım başvuru formundaki belediye yardım parası(nakdi yardım) seçeneğini işaretleyerek, nakdi yardım başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Bazı belediyeler; başvuruları online platformda da kabul ediyorlar.

Bu noktada ikametgahınızın mevcut olduğu yerdeki belediyenin resmi internet sitesini kontrol etmenizi öneriyoruz.

Örneğin; arama motoruna Ünye Belediyesi para yardımı başvurusu yazarak; başvurunuzu online platformda gerçekleştirip, gerçekleştiremeyeceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Belediye para yardımı başvurunuzu e-devlet şifreniz ve TC kimlik no bilgileriniz ile e-devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilmeniz mümkün!

Bu noktada öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamalısınız.

Ardından Uygulamaya Git butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan başvuru formunda para yardımına başvurmak istediğiniz belediyeyi seçmeli ve başvuru formu sorularını yanıtlamalısınız.

Sayfanın alt kısmına doğru yer alan ‘sosyal yardım türleri’ ana başlığı altında yer alan sosyal yardımlar arasından  ‘Belediye Yardım Parası(Nakdi Yardım) seçeneğini işaretlemelisiniz.

Dilerseniz; ihtiyaçlarınız doğrultusunda Gıda ve Erzak Yardımı, Odun, Kömür Yardımı, Öğrencilere Okul Yardımı, Kırtasiye Yardımı vb. diğer sosyal yardımlara da aynı form üzerinden hızlıca başvurabilirsiniz.

Belediye Para Yardımı Başvurusu E-Devlet

Belediye para yardım almak için bizzat belediyelerin sosyal yardımlaşma birime gidebileceğiniz gibi e-devlet üzerinden başvuruda bulunmanız mümkün. Belediye para yardımı ve nakdi yardım için e-devlet üzerinden başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden kullanıcı girişi yaptıktan sonra karşınıza çıkacak kimlik bilgilerinizi kontrol edip başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belediye Para Yardımı Ne Kadar?

Belediyeler tarafından muhtaç ve dar gelirli kişilere yapılan nakdi yardımların miktarı; başvuru sahibinin aylık gelirine ve muhtaçlık seviyesine göre değişebiliyor.

Yardımlar, çoğunlukla düzenli bir işi ve geliri olmayan, sigortalı bir işe sahip olmayan ve bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi olan kişilere yapılıyor.

Aynı zamanda hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri; asgari ücretin 1/3’ü ve altında olan yoksul ve dar gelirli vatandaşlara da belediyeler; nakdi yardım yapabiliyor.

Nakdi yardımlar; belediyenin bütçesine göre sürekli ve belirli aralıklarla olabileceği gibi tek seferli de olabiliyor.

Belediyeler; muhtaç ve yoksul ailelere 1000 TL, 2000 TL, 3000 TL gibi para yardımı yapabiliyor.

Yangın, trafik kazası gibi ciddi kazalara maruz kalan ya da başından deprem, sel, su baskını gibi bir doğal afet geçen afetzedelere ise daha yüksek rakamlarda nakdi yardım yapılabiliyor.

Belediyeler; afetzede vatandaşlarına nakdi yardımın yanı sıra mobilya ve eşya yardımı, gıda ve erzak yardımı, kira desteği vb. yardımlar da yapabiliyorlar.

Belediye Para Yardımı Başvurusu Sorgulama

Ülkemizdeki belediyeler; ihtiyaç sahiplerinin nakdi yardım ve diğer sosyal yardım başvurularını ortalama 3-4 hafta içerisinde sonuçlandırıyorlar.

Başvuru sahiplerinin başvuru formunda kendi maddi ve sosyal durumlarına dair paylaştıkları bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten ve başvuru sahiplerinin teslim ettikleri belgeleri inceledikten sonra belediye il sınırlarında ikamet eden en yoksul kişileri ve aileleri tespit ediyorlar.

Bu yüzden de başvuruların sonuçlanması, yoğunluk durumuna göre bir aydan daha uzun süreli olabiliyor.

Belediye para yardımı başvurunuzu sorgulamak istediğinizde başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz belediyenin telefon numarasını arayabilirsiniz.

Dilerseniz; ALO 153 Beyaz Masa hattını arayabilir, başvurunuza dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

E-devlet üzerinden de başvurularınızın olumlu ya da olumsuz sonucunu öğrenebilirsiniz.

Bu amaçla https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz.

Belediye Para Yardımı Başvuru Formu

Gerek belediyelerin resmi internet siteleri ya da e-devlet üzerinden online bir şekilde gerekse belediye binasına giderek, belediye nakdi yardımlarına ya da diğer yardımlarına başvurmayı düşünen vatandaşların mutlaka belediye sosyal yardım başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Yani para yardımı ve diğer yardımlara aynı form üzerinden başvuruluyor.

Sosyal yardım başvuru formu; ihtiyaç sahiplerinin aylık kazançlarına, aylık harcamalarına, mesleklerine, hanedeki kişi sayılarına, hanedeki çalışan sayılarına, mülkiyet durumlarına dair bazı sorulardan oluşuyor.

Ülkemizdeki belediyeler; başvuru formunda ihtiyaç sahibinin maddi ve sosyal durumuna dair paylaştıkları bilgiler doğrultusunda bu kişilere nakdi yardım ya da ayni yardım yapıp yapmayacaklarına dair karar veriyorlar.

Bu yüzden de ihtiyaç sahiplerinin formda kendilerine yöneltilen sorulara doğru yanıt vermeleri gerekiyor.

E-devlet belediye sosyal yardım başvuru formuna ulaşmak için https://yyweb.belediye.gov.tr/Syts/EDevletLogin/Index linkini tıklayabilirsiniz.

Belediye Yardım Parası Ne Zaman Yatacak?

Belediyeler; yardım paralarını belirli aralıklarla ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yatırabiliyorlar. Örneğin; 3-4 ayda bir olacak şekilde yoksul vatandaşlara yardım yapabiliyorlar.

Bazı kişilere ise tek seferli ya da yılda bir nakdi yardım yapabiliyorlar.

Yani belediye yardım parasının ne zaman ve ne miktarda ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yatırılacağı; başvurusu kabul edilen kişilerin muhtaçlık durumlarına ve belediyenin bütçesine göre değişebiliyor.

Ülkemizdeki belediyeler; genellikle Ramazan ayı ya da Kurban Bayramı öncesinde de yoksul vatandaşlara para yardımı yapabiliyorlar.

Belediye, Öğrencilere Para Yardımı Yapıyor mu?

Ülkemizdeki bazı belediyeler; üniversite öğrencilerine eğitim hayatlarına daha rahat koşullarda devam edebilmeleri adına para yardımı da yapabiliyor.

Eğitim yardımı olarak adlandırılan bu yardım dahilinde öğrenciler; yılda bir ya da iki sefer belediyenin nakdi yardımlarından faydalanabiliyorlar.

Belediyeler; kırtasiye yardımı kapsamında yoksul ve fakir ailelerinin ilköğretim ya da lise eğitimi gören öğrencilerine de nakdi yardım yapabiliyor.

Bu bağlamda yoksul öğrencilerin velilerinin hesaplarına eğitim-öğretim dönemi başlangıcında 500 TL-1500 TL gibi kırtasiye yardım parası yatırabiliyor.

Belediye Para Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Ülkemizdeki belediyeler; nakdi yardımları ve ayni yardımları muhtaçlara ve yoksul kişilere yapıyor.

Bununla birlikte belediye yardımlarına başvuran kişilerin mutlaka başvurdukları belediye sınırlarında ikamet ediyor olmaları gerekiyor. Yani vatandaşlar; ikametgahlarının olmadığı yerlerdeki belediye yardımlarına başvuramıyorlar.

Ülkemizde SGK kaydı bulunmayan, işsiz ve düzenli bir geliri ve mülkiyeti olmayanlar; muhtaç olarak kabul ediliyor.

Mesleği ve geliri olmasına rağmen hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri; asgari ücretin 1/3’üne ve altına tekabül eden kişiler ve aileleri ise dar gelirli ve yoksul olarak nitelendiriliyorlar.

Belediye nakdi yardımlarından ve diğer ayni yardımlarından kimlerin yararlanabileceklerini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Muhtaç ve işsizler
 • Dar gelirli ve yoksul vatandaşlar
 • Gelirsiz ve işsiz engelliler
 • Muhtaç asker yakınları
 • Yoksul şehit ve gazi yakınları
 • Afetzedeler
 • Gelirsiz ve işi olmayan dul kadınlar
 • Kronik hastalığı yüzünden çalışamayacak halde olanlar
 • Yoksul ailelerin üniversite eğitimi gören çocukları
 • Kimsesiz ve gelirsiz yaşlılar
 • Düşkünler

**Kendisine emekli maaşı, yaşlılık aylığı, dul aylığı vb. maaşlar bağlanmasına rağmen hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri; asgari ücretin 1/3’ü altında olanlar da belediyenin nakdi yardım parasına ve diğer yardımlarına başvurabiliyorlar.

Belediye Para Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ülkemizdeki tüm belediyeler; belediyenin para yardımına ve diğer yardımlarına başvuran ihtiyaç sahiplerinden maddi yetersizlik içerisinde olduklarını yani temel asgari ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını kanıtlamalarını bekliyor.

Vatandaşlar; başvuru esnasında teslim etmeleri gereken belgeler sayesinde muhtaçlıklarını kanıtlayabiliyorlar.

Yardımlar ise en muhtaç kişilere yapılıyor.

Belediye nakdi yardım başvurusu için gerekli belgeleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • TC kimlik no ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • İşsiz kişiler için SGK’dan alınması gereken ve işsiz olduklarını gösteren belge
 • Engelliler için engelli raporu
 • Aile bireylerine ait olan vukuatlı nüfus kayıt örneği

Vatandaşların yukarıdaki belgelere ek olarak, özel durumlarına göre de bazı belgeler teslim etmeleri gerekebiliyor.

Örneğin, eşi vefat eden kadınların kendileri ve çocukları için sosyal yardım parası alabilmeleri için eşlerine dair ölüm belgesini belediyeye götürmeleri gerekiyor.

Belediye Para Yardımı Nasıl Alınır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi belediyeye nakdi yardım başvurusunda bulunmak isteyenler, belediyeye giderek ya da e-devlet üzerinden nakdi yardım başvurularını tamamlayabiliyorlar.

E-devlet üzerinden online platformda yapılan tüm yardım başvuruları; ön başvuru olarak kabul ediliyor.

Belediyeler; başvuru sahibi yoksul ya da muhtaç kişilerin başvuru formlarında paylaştıkları bilgileri öncelikle kontrol ediyor.

Daha sonra da başvuru sahiplerinin kamu kurumlarından alıp, belediyeye teslim ettikleri belgelerin doğruluğunu detaylıca araştırıyorlar.

Belediyeler;  nakdi yardıma ya da diğer sosyal yardım türlerine ihtiyaç duyduklarına kanaat getirdikleri kişilerin formda belirttikleri ikametgah adreslerine inceleme komisyonu yolluyor.

Komisyon; son kez ailenin sosyo-ekonomik durumuyla ilgili olarak bir rapor hazırlıyor ve raporu belediyeye teslim ediyor.

Ülkemizdeki tüm belediyeler; sosyal yardım karar aşamasında bir inceleme komisyonu oluşturup, üyelerinin salt çoğunluğu ile yardım edecekleri kişilere ve sosyal yardım bütçeleri doğrultusunda yardım miktarına karar veriyorlar.

Yardım edecekleri kişilere dair liste hazırladıktan sonra başvurusu kabul edilen kişilere e-mail ya da sms yoluyla bilgi veriyorlar.

Başvurusu kabul edilen ve bilgilendirilen kişiler; kısa bir süre içerisinde yardımları almaya başlıyorlar.

Yani başvuru sahiplerinin başvurdukları günden itibaren birkaç ay beklemeleri gerekebiliyor.

Para Yardımı Yapan Belediyeler 2024

Maddi zorluk içerisinde olan geçinmekte zorlanan ailelere belediyeler tarafından sosyal yardım kartı verilmektedir. Günümüzde bir çok belediye para yardımı yapmaktadır. İşte para yardımı yapan belediyeler

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi
 • Adana Büyükşehir Belediyesi
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi
 • Trabzon Büyükşehir Belediyesi

Yukarıdaki beleidyelerin haricinde bir çok belediye para yardımı yapmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımlarına bağlı olduğunuz ilçe belediyesine giderek, başvurabileceğiniz gibi e-devlet sosyal yardım başvuru formunu doldurarak da başvurabilirsiniz.

Başvurularınızı Edirnekapı, Üsküdar ya da Büyükçekmece’deki sosyal yardım başvuru birimlerinden yani Sosyal Hizmetler Müdürlükleri’nden de gerçekleştirebilirsiniz.

ALO153 Beyaz Masa’yı arayarak, başvuru şartlarını öğrenebilir; başvuru ile ilgili detaylı bilgileri yetkililerden öğrenebilirsiniz.

Başvurularınızı sorgulamak istediğinizde ise belediyeye ait olan 0212 455 13 00 telefon numarasını ya da ALO153 Beyaz Masa’yı arayabilirsiniz.

Başvuru yapmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Nakdi Para Yardımı Başvurusu 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Ankara il sınırlarında ikamet eden vatandaşlar; ilçe belediyelerinin nakdi yardımlarına ve diğer yardımlarına birçok başvuru noktasından başvurabiliyorlar.

Ön başvurular ise e-devlet üzerinden yapılabiliyor.

Vatandaşlar; dilerlerse başvurularını Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden de yapabiliyorlar.

Sosyal yardımlara https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ linki üzerinden başvurulabiliyor.

Ankara’da şu an için vatandaşların belediye nakdi ve ayni yardımlarına başvurabilecekleri 13 başvuru noktası bulunuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi nakdi ve ayni yardım başvuru noktalarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Altındağ AYM
 • Araplar AYM
 • Ayaş AYM
 • Akyurt AYM
 • Kahramankazan AYM
 • Kuşcağız AYM
 • Kalecik AYM
 • Yahyalar AYM
 • Elmadağ Gençlik Merkezi
 • Bala Gençlik Merkezi
 • Kızılcahamam Gençlik Merkezi
 • Mamak Gençlik Merkezi
 • Ortapınar Yenikent Gençlik Merkezi

Ankara Büyükşehir para yardımı başvurusu; e-devlet başvuru sayfasından sorgulanabiliyor.

Başvurularınızı sorgulamak için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 0312 507 10 00 telefon numarasını ya da ALO 153 Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz.

Başvuru detayları için Ankara Büyükşehir Belediyesi Nakdi Para Yardımı Başvurusu 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi; yoksul vatandaşlarına ayni ve nakdi yardımlar yaparak, diğer belediyelere örnek olmaya devam ediyor.

İzmir il sınırlarında ikamet eden yoksul vatandaşlar; belediyenin yardımlarına başvurabiliyorlar.

Başvurular, e-devlet üzerinden ya da bağlı olunan ilçe belediyesine gidilerek, yapılabiliyor.

İzmirliler; online platform üzerinden de başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Online olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımına ve diğer yardımlarına başvurmak isteyenlerin https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linkini tıklamaları gerekiyor.

Vatandaşlar; başvurularını sorgulamak istediklerinde aynı link üzerinden başvurularını takip edebiliyorlar.

E-devlet üzerinden de başvuru sonucunu öğrenebiliyorlar.

Başvurularına dair ayrıntılı bilgi edinmek, başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar; İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 0232 293 12 00 telefon numarasını da arayabiliyorlar.

İzmir Beyaz Masa’ya ait olan ALO153 hattını arayarak da başvuru sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz.

Başvuru detayları için İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi Para Yardımı Başvurusu 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa il sınırlarında ikamet eden yoksul ve kimsesiz vatandaşlarına online platformda sosyal yardımlara başvurabilme şansı sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi para yardımına https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx linki üzerinden hızlı bir şekilde başvurabiliyorsunuz.

Bizzat ikametgahınızın bulunduğu ilçe belediyesine ya da büyükşehir belediyesine giderek de para yardımı başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Başvuru, tıpkı diğer belediyelerin sosyal yardım başvurularında olduğu gibi e-devlet üzerinden de yapılabiliyor.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar; e-devlet üzerinden başvurularının sonucunu sorgulayabiliyorlar.

Para yardımı başvurusu sonucu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 444 1 600 telefon numarası üzerinden de öğrenilebiliyor.

Başvuru detayları için Bursa Büyükşehir Belediyesi Nakdi Para Yardımı Başvurusu 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşlarına 2024 yılında da para yardımı, giysi yardımı, sağlık yardımı gibi birçok yardımlar yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi para yardımına e-devlet üzerinden ya da büyükşehir belediyesine giderek başvurabiliyorsunuz.

Bağlı olduğunuz ilçe belediyesine giderek de başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sosyal yardımlara dair detaylı bilgi edinmek için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 0242 249 50 00 telefon numarasını arayabiliyorsunuz.

Başvuru detayları için Antalya Büyükşehir Belediyesi Nakdi Para Yardımı Başvurusu 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca belediye para yardımı başvurusu nasıl yapılır? Belediye para yardımı nasıl alınır? vb. soruları yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de daha önce belediye para yardımı aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

19 Yorum

 1. Meehaba benim yeni bebeğim oldu mama bez urunleri almakta cok zorlaniyirom evim kira esim tek bazen çalıştığı yerde is olmuyo calisamiyo zor durumdayiz yardimlariniza cok ihtiyacimiz var allah rizasi icin bizede bi yardim edin cok zor durumdayiz inanin

 2. Slm ben Ayhan İstanbul da yaşıyorum annem bir ay önce mefatetti çalışamıyorum epelepsi hastanesi siyim her 15 günde bir bayılıyorum kimsem kalmadı yardım edermisiz

 3. Çocuk bezi çocuk maması çamaşır makinası dolap durumum iyi değil eşim calışmıyo

 4. Evim kira oğlum asker oğlumun biri okuyor yetişdiremiyorum aylık kira vermiyorum kredi kartı na1500 Ödeme yaplyorum elektrik su ödeme yaplyorum yetişdiremiyorum yardlmclmlz bekliyoruz inşallah

 5. Benim 4 çocuğum var eşim çalışmıyor ben kadın başıma asgari ücreti ile çalışıyorum ama yetiştiremiyorum lütfen sizden ricam lütfen yardım istiyorum bu kış zamanı çocuklarıma ayakkabı mont alamıyorum

 6. Mrb benim 2 oğlum var 1 20 aylık diğeri 3 aylık 3 aylık olan bebeğim böbrek probei vardı 1 ay kuvezde kaldı evim kira eşim askari ücretle çalışıyor ama suan kiram birikdi vermedim evden çıkmamızı istiyor mal sahibi ama havalar soğudu bebekler küçük ve suan hücum yok en taşımaya çocuklara mama bez almakda zorluk çekiyorum nolur bana yardımcı olurmusunuz

 7. Ben Zeynep İstanbul Kağıthane de yaşıyorum kiraciyim eşim çalışmıyor çocuğum var gecinemiyoruz yardıma ihtiyacımız var

 8. Kiracuyim 3 çocuğum var bebeğim var eşim çalışmıyor yardıma çok ihtiyacım var lütfen yardım edin

 9. Merhaba benim ikizlerim var eşim çalışmıyor evim kira ikizlerim mama bez kullanıyo durumum yok ikizlerim için yardım istiyorum bi gelirim yok

 10. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane çocuğum var. birisi 9 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Birisi de 10 aylık bebek bezi ve ıslak mendil ve anne sütü kesildi bebek kızım nolur sizden yardım istiyoruz. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. Odun kömür soba mız yok. Kara kış yardım elektrikli soba verdiler evi hiç ısıtmıyor kış günü çocuklar üşüyorlar nolur ben kömür soba ıstiyorum o olursa evimizi sıcacık çocuklarım ve bizde ısınırız nolur sizden yardım istiyorum. Eğer yardım ederseniz çok sevinirim hepinize çok dua ederim hepinizi allah razı olsun derim. Sizden hemen haber bekliyorum bulursunuz.

 11. Eşimden şiddet gördüm içn boşanma davası açtım evim kira kiramı veremiyorum çocuklarımın kıyafete ihtiyacı var kiramı ödeyemiyorum sizden ricam bana yardım edin çok zor durumdayız çocuklarımın okul eşyaları yok evimde hiç bir şey yok üç öğrencim var iki küçük bebeyim var mama alamıyorum üstelik yeni doğüm yaptım evim kira kiramı veremiyorum ne olur yardım edin lütfen destek olun bize

 12. Merhaba funda istim engelliller. Kizim var okula 200 .kira 1000 tl.su 265 tl.elektrik 1143.28. esim calimiyorum yok.ben maas engelliler istiyorum.

 13. Gülsüm Hatipoglu. Öğrenciyim.nolur yardım edin ailem zor durumda. Boluda yasyruz.

 14. Ailem zor durumda, zor geçiriyoruz. Öğrenciyim ve yeterince besleniyoruz. Bütün yük benim omzumda. Neler,bize yardım edin duyun.

 15. Yardım almak için başvurdum lütfen bize yardımcı olun üç tane çocuk var ihtiyacım var çok ihtiyacım var lütfen bize yardımcı olun lütfen lütfen

 16. Merhaba hepatit c hiv hastasıyım çalışamıyorum nakit para yardımı ıstiyorum lütfen yardım edin bana

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu